Zavrieť

Porady

Analytika-rozpustenie rezerv

Chcem sa spýtať či máte na účty 521 a 524 vytvorenú analytiku pri rozpúšťaní rezerv na dovolenku?323/521 a 323/524, alebo to dávate na účet kde sa účtujú aj mzdy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Tweety na účtoch 521 a 524?Tweety, ty rozpúšť.rezervy na dov. cez 323/521 a 323/524 alebo cez 323/331 a 323/336?Je to lepšie cez to 323/521 nie?Poraď.Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Uvediem moje účtovanie:
    zaúčtujem IUD rekapituláciu miezd : 521/331,odvody 524/336, 331/336, potom čerpanie R: 323/521,323/524.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Členenie analytických účtov k účtom syntetickým si tvorí účtovná jednotka podľa svojich potrieb. Takže napr. mzdy môžu byť aj 5210001, Rezervy 521002. Môže byť teda aj také, ako uvádzaš.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Pri účtovaní rozpust.rezerv tú sumu nejako zaokrúhl.alebo to účtujete nezaokrúhlené, mne tam dáva i haliere.

    Ak som v roku 2006 dala priemer 4.Q.A zamestnanec čerpal dovolenku až v 8/07 tak náhradu -rezervu prepočítam novým priemerom a tým to naúčtujem 323/521 alebo to odpočítam tým priemerom ktorým som vytvorila rezervu v r.06?
    Naposledy upravil zuzana : 03.10.07 at 06:57

    Analytika-rozpustenie rezerv

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.