Zavrieť

Porady

registračná pokladnica

Ahojte poradaci, prosim potrebujem poradit. Mam zivnostnika ktory podnika v oblasti kancelarskeho tovaru, ktory na zaklade objednaky dovezie priamo zakaznikom. Je nutne mat aj registracnu pokladnu ked napr. privezie tovar a uhradia mu fakturu v hotovosti? Alebo mu staci vystavit PPD? Mozno blba otazka ale nemam v tom nejak jasno. Dakujem velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    nikitaf Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, prosim potrebujem poradit. Mam zivnostnika ktory podnika v oblasti kancelarskeho tovaru, ktory na zaklade objednaky dovezie priamo zakaznikom. Je nutne mat aj registracnu pokladnu ked napr. privezie tovar a uhradia mu fakturu v hotovosti? Alebo mu staci vystavit PPD? Mozno blba otazka ale nemam v tom nejak jasno. Dakujem velmi pekne
    Ak vždy vystavuje faktúru a príjmový pokladničný doklad, nemusí mať reg.pokladňu.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Je pravda, že podľa vyhlášky sa za úhradu v hotovosti nepovažuje úhrada pohľadávky, ale v niektorých prípadoch je ekonomicky výhodnejšie a jednoduchšie mať ERP namiesto VF, hlavne ak je tých FA viac. Platba za vedenie účtovníctva sa pri evidovaní VF a následne PPD nemusí vyplatiť, hlavne ak sa účtuje podľa položky

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ak nemá prevádzku /predajňu/ tak nemusí mať ERP, vtedy verzia: FA + PPD

    nikitaf je offline (nepripojený) nikitaf

    nikitaf
    prevadzku nema, ma len sklad, kde skladuje svoj tovar a z tade ho aj vozi svojim zakaznikom

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nadviažem na svoj príspevok č. 3. Ak vystaví denne len 5 VF aj s PPD, je to na zaúčtovanie do PD 5 riadkov (nehovorím ešte o zaevidovaní do knihy VF). Pri platbe za účtovníctvo za 1 riadok cca 15,-Sk (podpriemer) je to za 21 dní 1.575,- Sk. Pri zaevidovaní do ERP a pri účtovaní dennej uzávierky do PD je do 21 zápisov t.j. 315,- Sk. Rozdiel je 1.260,-Sk. Pri cene ERP 10.000,-Sk je návratnosť prostriedkov cca po 8 mesiacoch. Musím podotknúť, že vôbec nepočítam s nejakým "skupinovým" jedným zápisom uhradených VF za deň od rôznych odberatelov.
    Samozrejme nemusí mať ERP, ale môže.

    p.s. čo nechápeš konkrétne?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    nikitaf Pozri príspevok
    Ahojte poradaci, prosim potrebujem poradit. Mam zivnostnika ktory podnika v oblasti kancelarskeho tovaru, ktory na zaklade objednaky dovezie priamo zakaznikom. Je nutne mat aj registracnu pokladnu ked napr. privezie tovar a uhradia mu fakturu v hotovosti? Alebo mu staci vystavit PPD? Mozno blba otazka ale nemam v tom nejak jasno. Dakujem velmi pekne
    Čítaj, tu je všetko vysvetlené
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=3864867

    nikitaf je offline (nepripojený) nikitaf

    nikitaf
    aha uz asi viem co tym chces povedat. dufam
    ale on si neplati uctovnicku od poloziek, ale budem mu ju robit ja, teda dufam ze to zvladnem a ja budem mat "pausal" ak si to myslel tak

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    nikitaf Pozri príspevok
    aha uz asi viem co tym chces povedat. dufam
    ale on si neplati uctovnicku od poloziek, ale budem mu ju robit ja, teda dufam ze to zvladnem a ja budem mat "pausal" ak si to myslel tak
    Ano tak som to myslel, ale tých položiek v prípade VF môže byť veľa a v prípade paušálu je lepšia druhá "verzia".

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    za úhrady faktúry v hotovosti stačí vystaviť PPD (je dobré si vypýtať kopiu príjmoveho dokladu od platiaceho). Vietnamci na trhu nevystavujú faktúry, preto majú RP.

    nikitaf je offline (nepripojený) nikitaf

    nikitaf
    no vzhladom na moju prax (nulovu) je lepsia ta druha verzia , jemu sa to sakra oplati a mne tiez, nakolko sa vela naucim, obe strany su spokojne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.