Zavrieť

Porady

sociálny fond-náklad?

Spoločnosť stavia budovu. Má len jedného zamestnanca a dvoch dohodárov, ktorí pracujú na stavbe, jeho mzdu účtujem ako súčasť nákladov na obstaranie. Neviem však či aj tvorbu sociálneho fondu účtovať na 042 alebo 527 a či ho vlastne tvoriť. Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Danka2000 Pozri príspevok
    Spoločnosť stavia budovu. Má len jedného zamestnanca a dvoch dohodárov, ktorí pracujú na stavbe, jeho mzdu účtujem ako súčasť nákladov na obstaranie. Neviem však či aj tvorbu sociálneho fondu účtovať na 042 alebo 527 a či ho vlastne tvoriť. Ďakujem za všetky odpovede.
    Tvoriť. Účtovať 527.

    Danka2000 je offline (nepripojený) Danka2000

    Danka2000
    No lenže keď mzdu nemám náklad lebo ju účtujem na 042 tak si myslím že aj sociálny fond ma isť na 042 nie? Prosím pomôžte

    Danka2000 je offline (nepripojený) Danka2000

    Danka2000
    Tie mzdy tam účtujem vrátane poistného čo platí firma. Lebo firma nevykonáva činnosť len stavia. Učtujem správne?

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Danka2000 Pozri príspevok
    Tie mzdy tam účtujem vrátane poistného čo platí firma. Lebo firma nevykonáva činnosť len stavia. Učtujem správne?
    Toto účtujete OK.

    Danka2000 je offline (nepripojený) Danka2000

    Danka2000
    Prosím Vás poplatky za vedenie bankového účtu mám dať normálne do nákladov? už som celá z toho dopletená. A nákup kolku môžem dať na 042?
    Moc krát vďaka.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Danka2000 Pozri príspevok
    Prosím Vás poplatky za vedenie bankového účtu mám dať normálne do nákladov? ANO
    už som celá z toho dopletená. A nákup kolku môžem dať na 042?
    Na aký účel ste ho použili ?
    Moc krát vďaka.
    zvýraznené

    Danka2000 je offline (nepripojený) Danka2000

    Danka2000
    kolok bol kúpený na povolenie od napr. hygienikov, vodoprávne povolenie, stavebné povolenie - poplatok,...

    Danka2000 je offline (nepripojený) Danka2000

    Danka2000
    kolok-na vodoprávne povolenie, od hygienikov - podľa mňa to všetko ide na 042. Ešte raz vrelá vďaka.

    sociálny fond-náklad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.