Zavrieť

Porady

stravny listok

Pracovnik odrobil od 6:00 do 9:00 /3 hodiny/ potom mal 5 hodin P /bol u lekara/. Vratil sa do prace a odrobil este 2 hodiny. Ma narok v tento den na stravny listok. Podla mna nie, lebo 3hod. +5hod. P =denny uvazok. 2hodiny beriem ako nadcas. ked ze neodrobil 4.5hod v riadnom pracovnom case nema narok na stravny listok. Mam pravdu ja alebo moze narokovat stravny listok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    cs-cs Pozri príspevok
    Pracovnik odrobil od 6:00 do 9:00 /3 hodiny/ potom mal 5 hodin P /bol u lekara/. Vratil sa do prace a odrobil este 2 hodiny. Ma narok v tento den na stravny listok. Podla mna nie, lebo 3hod. +5hod. P =denny uvazok. 2hodiny beriem ako nadcas. ked ze neodrobil 4.5hod v riadnom pracovnom case nema narok na stravny listok. Mam pravdu ja alebo moze narokovat stravny listok?
    Má nárok, lebo v ten deň odpracoval zmenu dlhšiu ako 4 hodiny. Za zmenu sa považujú aj časti odpracované prerušovane počas 24 hodín (presnejšie viď § 90 ZP).
    Naposledy upravil Chobot : 03.10.07 at 12:09

    cs-cs je offline (nepripojený) cs-cs

    cs-cs
    ano odrobil 4 hod.,ale po 3hod. mal 5 hod. P,ktore sa mu plati ,cize s tym mu koncila pracovna zmena. a v § 152 je, ze ma narok na stravu, ak odrobil 4 hod v ramci pracovnej zmeny

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    cs-cs Pozri príspevok
    ano odrobil 4 hod.,ale po 3hod. mal 5 hod. P,ktore sa mu plati ,cize s tym mu koncila pracovna zmena. a v § 152 je, ze ma narok na stravu, ak odrobil 4 hod v ramci pracovnej zmeny
    V predchádzajúcom príspevku je odkaz na § 90 - treba si aj ten prečítať.

    jozefstefan je offline (nepripojený) jozefstefan

    jozefstefan
    No ano, ale co ak ma v PZ pracovny cas definovany od 6:00 do 14:30, s 1/2 hodinovou obednajsou prestavkou?
    Potom svoj pracovny cas vycerpal s P-ckom (3hod robil + 5 hod P). Od 14:30 by som mu ratal uz len nadcasy a tympadom nema narok na SL. Nie?

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    jozefstefan Pozri príspevok
    No ano, ale co ak ma v PZ pracovny cas definovany od 6:00 do 14:30, s 1/2 hodinovou obednajsou prestavkou?
    Potom svoj pracovny cas vycerpal s P-ckom (3hod robil + 5 hod P). Od 14:30 by som mu ratal uz len nadcasy a tympadom nema narok na SL. Nie?
    Nezáleží na tom, odkedy dokedy má riadny pracovný čas, ale koľko hodín v ten deň odpracoval (jednotlivé odpracované časti sú považované v súhrne ako jedna zmena).

    Sú zamestnávatelia, ktorí v prípade, že robí nadčas a odpracuje v ten deň 12 hodín, tak mu dajú ešte jeden lístok.

    Alebo o čo ide v tomto prípade? Že mu zamestnávateľ (teda ty) nechceš dať v ten deň obed?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.