Zavrieť

Porady

Rozdielna hodnota SL - diskriminácia ?

žena - čo viac si želať ?
Prosím o radu. Doposiaľ sme poskytovali zamestnancom SL vo výške 85,- Sk. Od októbra sme sa rozhodli pre hodnotu 89,- Sk. Stalo sa nám tak, že v jednom mesiaci máme lístky dvoch hodnotách. Môžeme niektorým zamestnancom vyplatiť lístky v hodnote 85,- Sk a iným v hodnote 89,- Sk, pričom príspevok zamestnávateľa bude v obidvoch prípadoch rovnaký t.j. 48,95 Sk. Mzdárka nesúhlasí, tvrdí, že podľa ZP je to diskriminácia. Vopred ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pričom príspevok zamestnávateľa bude v obidvoch prípadoch rovnaký t.j. 48,95 Sk.
prečo rovnaký? percentuálna hodnota z 85 a 89 je rozdielna

žeby rozdiel pár korún bol diskriminácia? a ide o preklenovacie obdobie veď v budúcom mesiaci už dostanú SL v rovnakej hodnote
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Môžete to riešiť aj tým spôsobom, že dokúpite k stravenkám za 85.-ešte aj stravenky v hodnote 4.-( my sme tak robili, keď sme mali 80.-, a mohli a chceli sme dať už 89.-), alebo 85.- vrátiť, a dokúpiť 89.-, tak aby každý dosta stravenku v rovnakej hodnote.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
hanelie Pozri príspevok
prečo rovnaký? percentuálna hodnota z 85 a 89 je rozdielna

žeby rozdiel pár korún bol diskriminácia? a ide o preklenovacie obdobie veď v budúcom mesiaci už dostanú SL v rovnakej hodnote
Áno je diskriminácia, ten čo dostane 89,- listky je o čo lepší zamestnanec ako ten čo dostane 85,- listok? Lepšie.....

P.S. Skoro som tam napísal niečo nevhodné.
0 0
Janka P Janka P

Janka P je offline (nepripojený) Janka P

žena - čo viac si želať ?
Vďaka za reakcie, príspevok zamestnávateľa je rovnaký preto, lebo prispievame v maximálnej povolenej výške ( bez ohľadu na cenu lístka ), preto ja osobne to za diskrimináciu nepovažujem.

P.S. SMITH! Na čo ty hneď nemyslíš. Ale budiš Ti odpustené.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka P Pozri príspevok
Vďaka za reakcie, príspevok zamestnávateľa je rovnaký preto, lebo prispievame v maximálnej povolenej výške ( bez ohľadu na cenu lístka ), preto ja osobne to za diskrimináciu nepovažujem.

P.S. SMITH! Na čo ty hneď nemyslíš. Ale budiš Ti odpustené.
No to je diskriminácia zamestnancov , k tomu nie je potrebný žiaden komentár . Keď aj je to pár korún , ale sú zamestnanci z nižšou hodnotou stravného lístku diskriminovaní .
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Áno je diskriminácia, ten čo dostane 89,- listky je o čo lepší zamestnanec ako ten čo dostane 85,- listok
ejha, veľmi prísne v maličkostiach....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
hanelie Pozri príspevok
ejha, veľmi prísne v maličkostiach....
Ale zákon zakazuje diskrimináciu všetkého druhu. Keď zamestnanci s nižšou hodnotou SL sú uvedomelí tak zamestnávateľ môže mať problémy prinajmenšom s Išpektorátom práce.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
hanelie Pozri príspevok
ejha, veľmi prísne v maličkostiach....
No predpokladám že to je ,alebo bola len prechodná situácia , ale vieš si uvedomiť , že aj maličkosť môže narobiť veľký problém .Stačila by jedna sťažnosť zamestnanca na inšpektorát .Myslím , že ani jednému zamestnávateľovi by nepadlo vhod , za pár korún si narobiť problém .
0 0
Janka P Janka P

Janka P je offline (nepripojený) Janka P

žena - čo viac si želať ?
Ešte raz ďakujem za názory, potrebujem si však ujasniť fakt, že žiaden zo zamestnancov nebol finančne ukrátený. Ten, ktorý dostal lístk za 85,-Sk bude mať zrazené 36,05/ks a ten, ktorý dostal lístky za 89,- Sk bude mať zrazené 40,05/ks. Aj v tomto prípade sa jedná o diskrimináciu ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka P Pozri príspevok
Ešte raz ďakujem za názory, potrebujem si však ujasniť fakt, že žiaden zo zamestnancov nebol finančne ukrátený. Ten, ktorý dostal lístk za 85,-Sk bude mať zrazené 36,05/ks a ten, ktorý dostal lístky za 89,- Sk bude mať zrazené 40,05/ks. Aj v tomto prípade sa jedná o diskrimináciu ?

Vaša mzdárka má pravdu , každý zamestnanec má dostať stravný lístok v rovnakej hodnote . Buď dostanú všetci 89,- Sk alebo všetci 85,- Sk SL.
Ja neviem čo ešte chcete zisťovať .
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nie, tým, že ste to vyriešili celkovou kalkuláciou-doplatkom pre zamestnancov priaznivo je to OK.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tweety Pozri príspevok
Nie, tým, že ste to vyriešili doplatkom pre zamestnancov priaznivo je to OK.
A čo keď denné menu stojí 90,- Sk. Ten čo má 89,- listok dopláca 1 korunu, ten čo má 85,- listok dopláca 5 korún. A sme späť pri diskriminácii.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tweety Pozri príspevok
Nie, tým, že ste to vyriešili celkovou kalkuláciou-doplatkom pre zamestnancov priaznivo je to OK.
Majka , mohli by sa zamestnanci tiež sťažovať,že oni z doplatku zaplatili daň.
Ja by som ich tento mesiac poriešila: tebe jeden 85, tebe jeden 85........... a v ďalšom mesiaci rovnaké SL.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Áno, to je možné, ale, ten, čo dostal lístok v hodnote 89.- zaplatil za neho viac, ako ten, čo má lístok lacnejší, takže sa to vyrovná.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Je úplné bežné, že napr. jedni majú stravenky a druhí sa stravujú napr. v jedálni, kde sú jedlá lacnejšie, a tam o diskriminácii nemôžeme hovoriť. Aj my sme mali zamestnancov, ktorí sa stravovali v cudzej záv. jednálni, kde bol obed za 67.- a ostatní dostávali stravenky v hodnote 80.-
0 0
ekonom99 ekonom99

ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

pre hanelie: prečo rovnaký? percentuálna hodnota z 85 a 89 je rozdielna
rovnaká preto, lebo 55% sa počíta zo stravného podľa zákona, t,j, z 89.- Sk, aj ked nakúpené lístky sú v rôznych hodnotách
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
Je úplné bežné, že napr. jedni majú stravenky a druhí sa stravujú napr. v jedálni, kde sú jedlá lacnejšie, a tam o diskriminácii nemôžeme hovoriť. Aj my sme mali zamestnancov, ktorí sa stravovali v cudzej záv. jednálni, kde bol obed za 67.- a ostatní dostávali stravenky v hodnote 80.-
Majka možno ma , ale aj to je diskriminácia .
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ešte raz ďakujem za názory, potrebujem si však ujasniť fakt, že žiaden zo zamestnancov nebol finančne ukrátený. Ten, ktorý dostal lístk za 85,-Sk bude mať zrazené 36,05/ks a ten, ktorý dostal lístky za 89,- Sk bude mať zrazené 40,05/ks. Aj v tomto prípade sa jedná o diskrimináciu ?
šalamúnske riešenie
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5 Pozri príspevok
Majka možno ma , ale aj to je diskriminácia .
A čo potom ZP § 152 od 1.9.07? ktorý hovorí o minim. hodnote stravenky, ale už nič nehovorí o minim. hodnote jedla. Ja tam dikrimináciu vidím.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tweety Pozri príspevok
A čo potom ZP § 152 od 1.9.07? ktorý hovorí o minim. hodnote stravenky, ale už nič nehovorí o minim. hodnote jedla. Ja tam dikrimináciu vidím.
OK Majka . Pochopiť sa to dá , nie každý zamestnanec chce dostávať stravné poukážky a zasa opačne , nie každý zamestnanec chce chodiť na stravovanie do závodnej jedálne alebo jej podobnej .Je to na rozhodnutí zamestnanca , ale aj to by som nejako deklarovala , že sa tak rozhodol .

Ale ak dávam zamestnancom stravné poukážky , tak všetkým rovnako , to znamená že v rovnakej výške napr. 89 SK .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať