Zavrieť

Porady

zaúčtovanie fa

prosím o radu na fa za školenie je aj stravne ako to spravne zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    K problému ako správne zaúčtovať účasť na školení a pod. akciách sa pripájam aj ja - je to služba, alebo ost. fin. náklady? A podotázka - dúfam, že tieto náklady nie sú daňovo limitované (ako napr. reklamné predmety alebo poplatky za účasť v komorách). Ďakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Alena_ke Pozri príspevok
    K problému ako správne zaúčtovať účasť na školení a pod. akciách sa pripájam aj ja - je to služba, alebo ost. fin. náklady? A podotázka - dúfam, že tieto náklady nie sú daňovo limitované (ako napr. reklamné predmety alebo poplatky za účasť v komorách). Ďakujem
    "Účet 568 - Ostatné finančné náklady
    Na ťarchu účtu 568 - Ostatné finančné náklady sa účtujú náklady peňažného styku, napríklad bankové výdavky, poistné, náklady súvisiace so získaním bankových záruk a podobné bankové výdavky, ako aj depozitné poplatky okrem prípadov, ak sú súčasťou obstarávacej ceny majetku."
    ...... teda výdavky na školenie určite nie. Sú to služby účet 518. Výdavky na školenie nie sú limitované.

    Alena_ke je offline (nepripojený) Alena_ke

    Alena_ke
    Ďakujem veľmi pekne za vyčerpávajúcu odpoveď. Vidím, že aj napriek pokročilému času ešte de facto pracujete. Keďže ste "VIP" a ja ešte stále tápam, ak by ste boli taký (taká) milý (á), a poradili mi ešte v tomto probléme (viem, že je mimo tejto témy-sorry):
    Používam OMEGU a robím koeficientované DPH. Program mi rozdiely v koeficientoch pri každej mesačnej uzávierke DPH hádže na 5XX (nepamätám presne). Môžem sa na to spoľahnúť, že je to určite dobre (resp. dá sa to nejako skontrolovať)?
    V mojom krátkom účtovníckom živote som to ešte nekontrolovala a dosť ma to trápi.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Alena_ke Pozri príspevok
    ....Používam OMEGU a robím koeficientované DPH. Program mi rozdiely v koeficientoch pri každej mesačnej uzávierke DPH hádže na 5XX (nepamätám presne). Môžem sa na to spoľahnúť, že je to určite dobre (resp. dá sa to nejako skontrolovať)?
    V mojom krátkom účtovníckom živote som to ešte nekontrolovala a dosť ma to trápi.
    http://www.porada.sk/t20974-koeficient-v-omege.html

    http://www.porada.sk/t24764-omega-suhrn-otazok.html

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    katkast Pozri príspevok
    prosím o radu na fa za školenie je aj stravne ako to spravne zaúčtovať?
    K tomuto by som mala inú otázku. Je bežné, že na školeniach je "občerstvenie", príp. je to uvádzané aj ako "stravné" a takéto občerstvenie/strava pozostáva napr. z obloženej žemle, hamburgera a pod. Ako to posudzujete v cestovnom príkaze? Má pri takomto "zabezpečení stravovania" zamestnanec nárok na stravné podľa zákona o cestovných náhradách? Ďakujem.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Llívia Pozri príspevok
    K tomuto by som mala inú otázku. Je bežné, že na školeniach je "občerstvenie", príp. je to uvádzané aj ako "stravné" a takéto občerstvenie/strava pozostáva napr. z obloženej žemle, hamburgera a pod. Ako to posudzujete v cestovnom príkaze? Má pri takomto "zabezpečení stravovania" zamestnanec nárok na stravné podľa zákona o cestovných náhradách? Ďakujem.
    http://www.porada.sk/t37442-ucast-na-seminari.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.