Zavrieť

Porady

Refakturácia občerstvenia

Dobrý deň, musím prefakturovať občerstvenie nášmu dodávateľovi, lebo na faktúre z hotela je zahrnutá aj večera, ktorú mi im samozrejme nepreplatíme. Keď budem vystavovať faktúru, tak uvediem aj výšku DPH? Jedná sa o 885,- Sk s DPH - t.j. základ pre DPH je 885,- Sk alebo už sumu nenavyšujem o ďalšie DPH, ďakujem
Tatiana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíš to rozviesť....
    kto večeral, s kým? komu čo nepreplatíte?
    .....................

    Tatiana19 je offline (nepripojený) Tatiana19

    Tatiana19
    podľa zmluvy im preplácame ubytovanie ale nie reštauráciu, kde bol účet 885,- s DPH a túto sumu im mám prefakturovať, tak či mám uviesť na faktúru iba celkovú sumu 885,- bez alebo 885,- + DPH

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Obstrali ste pre svojho dodávateľa ubytovanie, tzn. doklad z hotela je na Vaše meno , len tam je navyše večera ?
    ... aj tak nechápem, prečo im preplácate ubytovanie ? Nemôžu si takýto náklad zahrnúť do ceny služby/tovaru ?

    Tatiana19 je offline (nepripojený) Tatiana19

    Tatiana19
    presne tak, faktúra je vystavená na našu firmu, na faktúre je s ubytovaním vyčíslené aj občerstvenie t.j. večera, nie je jedno prečo im to preplácame? ja len potrebujem vedieť čo s tou DPH

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    ... "refakturuj" v tej istej výške ako je na faktúre, t.j. 885 s DPH.
    A k tomu či to je jedno alebo nie je - no celkom to jedno nie je - ani z pohľadu Zákona o DPH, ani z pohľadu Zákona o dani z príjmov .

    Tatiana19 je offline (nepripojený) Tatiana19

    Tatiana19
    ved pokiaľ mám ošetrené ubytovanie zmluvou, tak to je daňový náklad, teda dúfam, takú informáciu mám od našich poradcov a pretože večera je nedaňový náklad, tak im ju prefakturujem, takže na faktúru napíšem 744,-+DPH 141,- t.j. celkovo 885,-

    Refakturácia občerstvenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.