Zavrieť

Porady

DKP

Dobrý deň prajem.

Som začínajúci SZČO....vdeli by ste mi poradiť ohľadom zapisovania majetku?
Jedná sa o kancelársky nábytok, počítače a kancelárske vybavenie. Musí si viesť nejakú knihu o DKP a musím mať každý jeden kus nábytku a azariadenia označený?
Poradí mi niekto?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    DKP sa už dnes volá drobný majetok. Áno musíš viesť jeho evidenciu v knihe DM.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    mysimis Pozri príspevok
    DKP sa už dnes volá drobný majetok. Áno musíš viesť jeho evidenciu v knihe DM.
    Ďakujem za usmernenie...kniha je dostať asi voľne?!

    Zapisuje sa tam všetko aj SW, PC, nábytok a podobne?
    Je potrebné to mať v kancelárii?
    Naposledy upravil nextone : 05.10.07 at 09:44 Dôvod: Žiadna odpoveď, pridanie otázky

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    mysimis Pozri príspevok
    DKP sa už dnes volá drobný majetok. Áno musíš viesť jeho evidenciu v knihe DM.
    Je určite povinnosť viesť túto evidenciu???

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    áno, určite je potrebné viesť túto evidenciu. Skús sa pozrieť aj tu:http://www.porada.sk/t52133-zoznam-supis-dhim.html, prípadne použi aj vyhľadávač.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Presťahovali sme sa do nových priestorov, kde sme nakúpili nový nábytok, ktorý stál napr. 300 000,- Sk. Mám síce na faktúre iba celú sumu, ako nábytok za 300 000,- Sk, ale s prílohou, kde je presne rozpísané, čo koľko stálo. Každý kus je do 30 000,- Sk - žiadne stavané skrine, ktoré by nemohli byť aj osamote, ale aby neboli labilné tak sú zošrobované. Môžem celých 300 000,- Sk dať priamo do nákladov?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak máš rozpis na ceny jednotlivých druhov a tieto nepresahujú sumu 30.000,- Sk, tak môžeš dať sumu 300.000,- Sk priamo do nákladov. Nezabudni si to zaevidovať do knihy DHM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.