Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani práce

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Chcem sa spytať ked s.r.o. ma človeka na dohodu o vykonani prace, viem že musi za nehoplatiť 19% DPH, urazove a garančne poistenie....čo všetko mi treba ku tomu teda k tej dohode vyhotoviť?....aj dake papiere na socialku alebo zdravotku, danový urad?...musi aj zamestnavateľ sam za seba vypísať socialku?..tead ake všetky papiere mi treba..dakujem
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JanaS. Pozri príspevok
Chcem sa spytať ked s.r.o. ma človeka na dohodu o vykonani prace, viem že musi za nehoplatiť 19% DPH, urazove a garančne poistenie....čo všetko mi treba ku tomu teda k tej dohode vyhotoviť?....aj dake papiere na socialku alebo zdravotku, danový urad?...musi aj zamestnavateľ sam za seba vypísať socialku?..tead ake všetky papiere mi treba..dakujem
Potrebuješ:
Dohodu o vykonaní práce
RLFO prihláška dohodára
Registrácia zamestnávateľa - ak ešte nie ste na SP
Mesačný výkaz poistného aj s prílohou do SP
1/4.ročné hlásenie o zrazených a odvedených preddavkoch na daň
Registrácia na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti - ak ešte nie ste
RLFO odhláška dohodára - po ukončení dohody
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Platí DPH ?...Snáď daň z príjmu. Zamestnanca musí s.r.o. nahlásiť na SP. a platí zaňho UP a GP a samozrejme, že daň. Musí sa s.r.o. nahlásiť na DÚ ako platiteľ dane a taktiež treba na SP RL zamestnavateľa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jamis Pozri príspevok
Platí DPH ?...Snáď daň z príjmu. Zamestnanca musí s.r.o. nahlásiť na SP. a platí zaňho UP a GP a samozrejme, že daň. Musí sa s.r.o. nahlásiť na DÚ ako platiteľ dane a taktiež treba na SP RL zamestnavateľa.
To som si ani nevšimol
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis




A čo vieš, možno za zamestnanca platia aj DPH......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jamis Pozri príspevok



A čo vieš, možno za zamestnanca platia aj DPH......
A ako sa to uvádza v DPH priznaní potom?

P.S. Neuťahujme z členov porady. Občas sa aj nám podarí preklep.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis



Ospravedlňujem sa JanaS. Nemyslela som to v zlom...
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
dakujem .ano zle som napisala prepačte ..ale mam toho hodne tak som si to neuvedomila....myslela som dan z prijmov sa mu zraza....ešte raz diky
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
ešte jeden dotaz ked teda skonči dohoda ...odlhasim FO zo socialky....tym padom aj s.r.o.prestava platiť socilke...a na danovy netreba nič?..či len list napisat
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Ak dohodár končí, treba ho zo SP odhlásiť. takisto i z DU, ak nie si ochotná posielať nulové štvrťroťné výkazy. Zamestnávateľa zo SP odhlasovať nemusíš.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jamis Pozri príspevok
Ak dohodár končí, treba ho zo SP odhlásiť. takisto i z DU, ak nie si ochotná posielať nulové štvrťroťné výkazy. Zamestnávateľa zo SP odhlasovať nemusíš.
Ak dohodár je jediný, ktorý je zamestnanec, tak treba aj z SP odhlásiť zamestnávateľa inak požadujú zasielať nulové výkazy.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
a keby som chcela tak možem odhlasiť aj zamestnavatela?
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
mam ešte jeden dotaz..ked budem posielat ten mesačny vykaz poistného a príspevkov do SP...a stanovím dohodarovi 100 hodin v priebehu roka ale niektoré mesiace nebude mať nijake hodiny...aj taky mesačny vykaz musim poslať?...s nulou?..dakujem
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

Kým je zamestnanec (aj dohodár) prihlásený do SP, SP očakáva aj nulový výkaz. Chcem ešte pripomenúť, že ak ide o prácu vymedzenú výsledkom, je na mieste dohoda o vykonaní práce. Novela Zákonníka práce platná od 1.9.2007 znova pozná aj dohodu o pracovnej činnosti - ak ide o prácu vykonávanú pravidelne, ale pre zamestnávateľa je nerentabilné zamestnať človeka v pracovnom pomere.
0 0
JanaS. JanaS.

JanaS. je offline (nepripojený) JanaS.

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Dakujem za opoved pomohli ste mi
0 0
feem feem

feem je offline (nepripojený) feem

Ja by asom sa chel spýtat na vypočet odvodov a pane z príjmov:
čistý príjem je 240 Sk pre zamestnanca
Odvody úrazové: 240x0,8%=1,92 ....... 2,-Sk
garančné: 240x0,2%=0,48 ........1,-Sk
Daň: 240x19% =45,6 ........45,-Sk

Chcel by som sa opýtať, či som to vypočítal správne a vymeriavací základ je čistá mzda.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nevypočítal si to správne, pretože VZ je odmena v hrubom. ÚP je 0,8%, GP 0,25%. Daň- ak nemá podpísané vyhlásenie k zdaneniu- je zrážková a je 19% z odmeny, ak má podpísané vyhlásenie na zdanenie- po odrátaní NČ 7968.- daň nevyjde žiadna.
0 0
feem feem

feem je offline (nepripojený) feem

Tak ako to má byť spávne?
.. ak v čistom by malo byť 240,-Sk ???

... jedná sa o daň vyberanú zrážkou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak som správne počítala, tak hrubá odmena 296.- zrážková daň 56.-= 240 odmena v čistom. Odvod zamestnávateľa : ÚP 296*0,8%, GP 296*0,25%.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Prosím Vás, je aj nejaký limit aká odmena mu môže byť vyplatená?Ak mu dám cca8.800 za vykonanú prácu za 1 deň a ten človek je zamestnaný inde, odmenu mu asi samozrejme zdaním?Môže to tak byť?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Tweety Pozri príspevok
Ak som správne počítala, tak hrubá odmena 296.- zrážková daň 56.-= 240 odmena v čistom. Odvod zamestnávateľa : ÚP 296*0,8%, GP 296*0,25%.
Ako ste dostali tú čiastku 296,-?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať