Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani práce

na rodičovskej dovolenke a popri robim účtovníctvo ...viac
Chcem sa spytať ked s.r.o. ma človeka na dohodu o vykonani prace, viem že musi za nehoplatiť 19% DPH, urazove a garančne poistenie....čo všetko mi treba ku tomu teda k tej dohode vyhotoviť?....aj dake papiere na socialku alebo zdravotku, danový urad?...musi aj zamestnavateľ sam za seba vypísať socialku?..tead ake všetky papiere mi treba..dakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

a dávam ti prvý bodík ...
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

ďakujem
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

luciana1-prepáč...keby som bola vedela...tak Ti to prenechám...ale si šikulka, držím palce
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

v pohode, aj tak na Vás skúsených poraďakov nemám, ale pochvala teší a budem sa snažiť naďalej
0 0
leyre leyre

leyre je offline (nepripojený) leyre

Som taká normálna osôbka - chvíľu dobrá , chvíľu zlá a možno by sa to dalo prirovnať k moru. Lebo život je ako more, chvíľu pokojné, chvíľu búrlivé, ale predsa krásne. ...viac
Ďakujem ešte raz všetkým na porade a prajem krásny deň
0 0
adka32 adka32

adka32 je offline (nepripojený) adka32

Veronika - veľmi pekne ďakujem za odpoveď
0 0
leyre leyre

leyre je offline (nepripojený) leyre

Som taká normálna osôbka - chvíľu dobrá , chvíľu zlá a možno by sa to dalo prirovnať k moru. Lebo život je ako more, chvíľu pokojné, chvíľu búrlivé, ale predsa krásne. ...viac
luciana1 Pozri príspevok
Už som podala dopyt, budem Vás informovať.
dobrý deň, ešte vám z daňového neodpovedali ako je to s tým podpisovaním a nárokom dohodárov.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý večer, chcem sa opýtať, u dohodára , ktorý mal príjem zdanený zrážkovou daňou ( nemal počas roku iné príjmy ) môžem urobitť RZD? Mám okrem toho jedného zamestnanca, ktorý pracoval na základe dohody o brigádnickej práci študenta, nemal zrazenú žiadnu daŇ ( mal podpísané vyhlásenie ) a chce aby som mu urobila RZD, nerozumiem načo? Veď nemal zrazenú žiadnu daň.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

jana32 Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa opýtať, u dohodára , ktorý mal príjem zdanený zrážkovou daňou ( nemal počas roku iné príjmy ) môžem urobitť RZD? Mám okrem toho jedného zamestnanca, ktorý pracoval na základe dohody o brigádnickej práci študenta, nemal zrazenú žiadnu daŇ ( mal podpísané vyhlásenie ) a chce aby som mu urobila RZD, nerozumiem načo? Veď nemal zrazenú žiadnu daň.
Prosím poraďte mi, dorábam výplaty tak by som veľmi chcela to nejako uzavrieť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jana32 Pozri príspevok
Dobrý večer, chcem sa opýtať, u dohodára , ktorý mal príjem zdanený zrážkovou daňou ( nemal počas roku iné príjmy ) môžem urobitť RZD? A dokáže to tvoj software?
Mám okrem toho jedného zamestnanca, ktorý pracoval na základe dohody o brigádnickej práci študenta, nemal zrazenú žiadnu daŇ ( mal podpísané vyhlásenie ) a chce aby som mu urobila RZD, nerozumiem načo? Neprekročil príjem a nie je povinný podať DP typ A a takto sa tomu chce vyhnúť. Veď nemal zrazenú žiadnu daň.
Dali Ti žiadosť v zákonnej lehote? Ak nie netráp sa daj im potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a odporuč urobiť DP typ A.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Xanti Pozri príspevok
Dali Ti žiadosť v zákonnej lehote? Ak nie netráp sa daj im potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a odporuč urobiť DP typ A.
Nie nedali mi žiadosť v termíne, ale priznám sa, ja na to veľmi nepozeránm, keby že áno, tak 72 ľudí mi stojí na daňovom úrade ( hoci ma pokúša to raz spraviť a potom sa naučia ). ČIže je nutné im to RZD spraviť, aj keď nemali zrazenú žiadnu daň?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ja tvrdím, že tvoj soft im RZD neurobí (len zamestnancom), urob im DP typ A a pošli na ich DU.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Xanti, vidím modré odpovede, ale poviem úprimne, nepochopila som. To : dokáže to tvoj software? znamená, že sa RZD u dohodárov, ktorí mali len zrážkovú daň , dodatočne podpíšu vyhlásenie, kde si uplatnia úľavu na daňovníka a teda sa im daň vráti, že sa nedá urobiť? Táto daň je proste vyrovnaná a nie je možné urobiť RZD?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nie myslela som to tak,
že RZD nespraví software pri dohodároch, neviem aký máš ty. Ale čo máme mi na fy tak mi liezlo na nervy robenie RZD. Lebo ani len zamestnancom nam to nechcelo robiť, že som sa po slovensky na.rala a urobila všetkým DP typ A ... a neriešim.

Dohodárom čo si im stiahla zrážkovú daň, tak odporuč urobiť DP typ A aby sa im tá daň vrátila, nič spätne nevysporiadaš, spätne Ti nemôžu podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov, spätne neporiešiš ich zrážkovú daň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať