Zavrieť

Porady

Dátum prijatia TOVARU NA SKLAD

POTREBOVALA BY SOM PORADIť ZA ROK 2004 akým dátumom ste príjmali pri došlých faktúrach tovar na sklad-podľa zdan.plnenia uvedeného na faktúre, alebo dátumu prijatia faktúry?Je to vlaste veľmi dôležité(dátum), ak sklad vediem spôsobom B?Môže byť za to pokuta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    zuzana
    POTREBOVALA BY SOM PORADIť ZA ROK 2004 akým dátumom ste príjmali pri došlých faktúrach tovar na sklad-podľa zdan.plnenia uvedeného na faktúre, alebo dátumu prijatia faktúry?Je to vlaste veľmi dôležité(dátum), ak sklad vediem spôsobom B?Môže byť za to pokuta?
    Prosím, poraďte....

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Tamara a ak na fa je zdan.pln.30.8.2004 a príjem fa je 5.9.2004, príjemku dáš 5.9.2004 a DPH si uplatníš v 8/2004 alebo podľa prij.fa 9/2004?

    arin je offline (nepripojený) arin

    arin
    Dátum zdaniteľného plnenia je aj dátum prijatia tovaru na sklad a zároveň si môžeš uplatniť odpočet DPH. Mám to odkonzultované s daňovou poradkyňou a audítorkou.

    Lienka je offline (nepripojený) Lienka

    Lienka
    Po novom zákone sa na fa.uvádza dátum dodania tovaru alebo služby, to znamená, že na fa.by mal byť uvedený dátum, kedy tovar dodali a tým dátum príjmeš na sklad.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Nevadí ak to mám v účtovníctve naúčtované v deň prijatia fa napr.2.6.2004 a daň.povinnosť na fa je 30.5.2004 teda:
    2.6.2004 504/321
    2.6.2004 343/321
    a do DPH 30.5.2004-teda v daň.priznaní.
    Potom vlastne nesedí 343, vadí to?

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    zuzana
    Nevadí ak to mám v účtovníctve naúčtované v deň prijatia fa napr.2.6.2004 a daň.povinnosť na fa je 30.5.2004 teda:
    2.6.2004 504/321
    2.6.2004 343/321
    a do DPH 30.5.2004-teda v daň.priznaní.
    Potom vlastne nesedí 343, vadí to?
    Nikto mi neporadí??

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    zuzana
    Nevadí ak to mám v účtovníctve naúčtované v deň prijatia fa napr.2.6.2004 a daň.povinnosť na fa je 30.5.2004 teda:
    2.6.2004 504/321
    2.6.2004 343/321
    a do DPH 30.5.2004-teda v daň.priznaní.
    Potom vlastne nesedí 343, vadí to?
    Aspoň mi poradte ako to účtujete vy, ako sa Vám to prejaví v PU v denníku.Účtujete do dát.dodania alebo prijatím fa do firmy?

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Neviem, či to robím dobre, nad týmto som sa ani nezamyslela nikdy, lebo prijatú faktúru zaúčtujem napr. dňa 1.3.2005 (je to dátum dodania tovaru - daň.povinnosť podľa faktúry a aj dátum vystavenia). Stáva sa, že skladník nevie prijať tovar v ten deň, napr. faktúra príde až 3.3.2005 - tak na základe čoho by mohol prijať, keď povedzme, že dodávateľ nevyhotoví a dod.list dňa 1.3.2005?????? Alebo je skladník na dovolenke, alebo vypísaný, atď. Ja účtujem príjem materiálu na sklad na základe príjemky, ktorú mi skladník odovzdá. Stáva sa, že prijme tovar až v nasledujúcom mesiaci. Vtedy používam účet 119.

    No neviem, o tom, čo Ty píšeš som nepočula.

    arin je offline (nepripojený) arin

    arin
    Dátum dodania tovaru = dátum príjmu na sklad = 112/111
    Výdaj tovaru do spotreby - kedy bol skutočne použitý = 501/112
    Nárok na odpočet DPH - dátum zdanitelného plnenia.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzana
    Nevadí ak to mám v účtovníctve naúčtované v deň prijatia fa napr.2.6.2004 a daň.povinnosť na fa je 30.5.2004 teda:
    2.6.2004 504/321
    2.6.2004 343/321
    a do DPH 30.5.2004-teda v daň.priznaní.
    Potom vlastne nesedí 343, vadí to?
    Zuzana v tom prípade si mala použiť dátum dodania tovaru, tzn. buď na základe dodacieho listu, keďže ti tovar dodali v 05/2004 a vtedy si mohla účtovať aj na 343 v 05/2004. To, že fa bola vystavená alebo ti došla neskôr neovplyvňuje dátum dodania služby alebo tovaru. Ja si vystavujem aj príjemky do dátumu dodania tovaru a nie vystavenia fa, alebo dátumu došlej fa

    S.K. je offline (nepripojený) S.K.

    S.K.
    Ak tovar bol prijatý napr. v 02/2005 a faktúru obdržíš až v 03/2005, faktúru zaúčtuj v 03/2005 s dátumom zúčtovania najneskôr 28.02.2005. ( ale neviem, či program, ktorý používaš Ti to umožňuje ).

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ja zúčtujem podľa prijatia fa 5.6.2004 a DPH ak je daň.povinnosť si uplatním 30.5.2004 do 5/04.Program mi zaúčtuje náklad a DPH podľa prijatia faktúry.

    Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

    som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac Anonymka
    Anonymka
    Neviem, či to robím dobre, nad týmto som sa ani nezamyslela nikdy, lebo prijatú faktúru zaúčtujem napr. dňa 1.3.2005 (je to dátum dodania tovaru - daň.povinnosť podľa faktúry a aj dátum vystavenia). Stáva sa, že skladník nevie prijať tovar v ten deň, napr. faktúra príde až 3.3.2005 - tak na základe čoho by mohol prijať, keď povedzme, že dodávateľ nevyhotoví a dod.list dňa 1.3.2005?????? Alebo je skladník na dovolenke, alebo vypísaný, atď. Ja účtujem príjem materiálu na sklad na základe príjemky, ktorú mi skladník odovzdá. Stáva sa, že prijme tovar až v nasledujúcom mesiaci. Vtedy používam účet 119.

    No neviem, o tom, čo Ty píšeš som nepočula.
    Podľa Vás to robím zle?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.