Zavrieť

Porady

Neuplatnené náklady za min. rok

Milí poraďáci , chcem sa spýtať čo s takýmto prípadom:
Podnikateľ -FO, uhrádzal za min.rok 2006 dodávateľské faktúry zo svojho osobného účtu a nič mi o tom nepovedal. Ja som sa to dozvedela až tento rok v septembri, a všetky faktúry mám ako neuhradené evidované v záväzkoch. Neviem či mám podať dodatočné
daň. za rok 2006, lebo celková hodnota uhrad. faktúr činí
aj 300000,-Sk bez DPH, alebo to len vysporiadať ako uhradený záväzok cez interný doklad a náklady nechať
prepadnúť?
Ach, tí podnikatelia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Doporučujem podať DDP za rok 2006 .

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    pama Pozri príspevok
    Milí poraďáci , chcem sa spýtať čo s takýmto prípadom:
    Podnikateľ -FO, uhrádzal za min.rok 2006 dodávateľské faktúry zo svojho osobného účtu a nič mi o tom nepovedal. Ja som sa to dozvedela až tento rok v septembri, a všetky faktúry mám ako neuhradené evidované v záväzkoch. Neviem či mám podať dodatočné
    daň. za rok 2006, lebo celková hodnota uhrad. faktúr činí
    aj 300000,-Sk bez DPH, alebo to len vysporiadať ako uhradený záväzok cez interný doklad a náklady nechať
    prepadnúť?
    Ach, tí podnikatelia.
    Myslím, že suma 300.000,- bez DPH, teda ako uznateľný výdaj stojí za vypracovanie DDP, veď je to slušná úspora na daniach (57.000,-), takže by som to rozhodne urobila.
    Je možné možno očakavávať daň. kontrolu, DDP by som podala aj s prípisom a vysvetlením, z akého dôvodu sa DDP vypracovalo.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Presne tak, pretože 300.000,- sa môže zísť napr. ak bude vyskoký ZD.
    Ozaj a nerobila sa inventúra záväzkov?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Súčasne to môže mať vplyv aj na odvody, takže to treba zvážiť, tiež pre prípadné úvery podnikateľa nie je jeho kredit OK, ak má vysoký stav neuhradených záväzkov...

    Neuplatnené náklady za min. rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.