Zavrieť

Porady

predaj auta co sa naodpisovalo

mam jeden problem, podnikatel zaradil auto do pouzivanie /zo zivnosti do sro/ auro v sro neodpisoval, lebobolo odpisane uz v zivnosti a ma ho na ucte 022 a 082. Teraz ho ide predat, ako ho mam zauctovat jeho predaj? jeho predaj bude danovym vynosom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pipera je offline (nepripojený) pipera

    pipera
    kedze sme ho dali do firmy a a firme z neho nevznikli ziadne vydavky, tak ked ho predam tak jej vzniknu vynosy firmy. a potom by nebololepsie auto darovat podnikatelovi? co by sme potom urobili? ako to uctovali.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    pipera Pozri príspevok
    mam jeden problem, podnikatel zaradil auto do pouzivanie /zo zivnosti do sro/ auro v sro neodpisoval, lebobolo odpisane uz v zivnosti a ma ho na ucte 022 a 082. Teraz ho ide predat, ako ho mam zauctovat jeho predaj? jeho predaj bude danovym vynosom?
    Nejako tomu nerozumiem - čo je to zaradenie zo živnosti do s.r.o. ? Vklad do ZI ? Aká bola obstarávacia cena ? Čo má na účte 082, keď auto neodpisoval - je to oprávkový účet, oprávky=suma odpisov ...
    Výnos z predaja IM sa účtuje na účet 641.

    pipera je offline (nepripojený) pipera

    pipera
    podnikatel mal zivnost. tam mal auto, potom ho preradil do s.r.o. a dal to ako vklad do firmy a ocenil ho podla sudneho znalca. zauctoval to na 022/082. teraz ho chce vyradit z firmy a to bud predajom trtetej osobe alebo darovanim sebe. ja som toto uctovnictvo iba zdedila a tak vobec neviem ako a preco ho uctovali na 022 a 082. len potrebujem vediet ako mampostupovat bud pri jeho vyradeni alebo darovani.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    predaj 311/641
    a následné vyradenie 082/022
    ..............
    darovanie 082/022 (nakolko ZC=0, nei je čo účtovať)

    predaj auta co sa naodpisovalo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.