Zavrieť

Porady

pranie

Prosim Vas, mohol by mi niekto poradit ako mam oprat tricko, aby nepustalo farbu? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    idaret Pozri príspevok
    Prosim Vas, mohol by mi niekto poradit ako mam oprat tricko, aby nepustalo farbu? Dakujem
    ....opatrne....

    Keď púšťa farbu, tak si nepomôžeš. Jedine to vyprať niekoľkokrát samostatne v ruke vo vlažnej vode, kým sa prebytočná farba vymyje.

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    idaret Pozri príspevok
    Prosim Vas, mohol by mi niekto poradit ako mam oprat tricko, aby nepustalo farbu? Dakujem
    Používaj teplotu max. 40°C
    Osobne periem všetko oblečenie v práčke - každú sobotu všetko roztriedim na tri kopy približne podľa farby, keď mám pocit, že je v kope niečo "farebne" nebezpečné, nastavím teplotu najviac na 40°C, je to zaručený recept proti zafarbeniu ostatného prádla a rýchlemu vyblednutiu.
    Elena Navrátilová
    Woolite-modrý. Samozrejme stačí teplota, ktorá je uvedená na predmetnom prádle. Ten je určený na pranie rôznofarebného prádla. Ešte sa mi nestalo, aby sa prefarbilo prádlo navzájom.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Chobot Pozri príspevok
    ....opatrne....

    Keď púšťa farbu, tak si nepomôžeš. Jedine to vyprať niekoľkokrát samostatne v ruke vo vlažnej vode, kým sa prebytočná farba vymyje.

    Len mi prosím Ťa nepovedz, že za tie super rady čo tu dávaš, by Ťa niekto nechal oprať čo i len jednu ponožku?

    sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

    sjuzn
    Pokial Ti mozem poradit, tak mojou osvedcenou metodou je dat do cistej vody trochu octu a potom perem v druhej vode uz s prac. prostriedkom a nakoniec namocim do vonaveho.
    Nechcela som tomu verit, ale poradila mi to tak kolegyna a som s tym spokojna. Vyskusaj a uvidis....

    jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

    jenny7
    Mne sa to tiež tak stalo, v prípade kombinácie trička červená biela, samozrejme tá biela je kapánek do ružova, takže to tričko nosím už len okolo domu. Odvtedy si nejak nerada kupujem túto kombináciu farieb. Ale s tým octom to skúsim, možno to bude mať nejaký pozitívny vplyv, aj keď to už mám dlhšie zafarbené, za posus to stojí...Pekný deň všetkým.
    Naposledy upravil jenny7 : 12.10.07 at 08:43 Dôvod: gramatická úprava
    Elena Navrátilová
    Na už "omylom zafarbenú bielizeň" dostať v drogérii práškový prípravok značky Lanave. Mám odskúšané, doporučujem. Aj kombináciu biela-červená po opraní ružová-červená poriešil.

    lenka632 je offline (nepripojený) lenka632

    lenka632
    súhlasím....samostatne oprať, ale vždy vyžmýkať, inak sa môže stať že ostane zapustená farba na látke,obzvláš sa to stáva na perinách.

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Na už "omylom zafarbenú bielizeň" dostať v drogérii práškový prípravok značky Lanave. Mám odskúšané, doporučujem. Aj kombináciu biela-červená po opraní ružová-červená poriešil.
    ja som tak dofarbila biele pradlo cervenou, že mi ani toto nepomohlo

    cipovic je offline (nepripojený) cipovic

    cipovic
    Este volačo,po doprani v rukach,pridaj do cistej vody trocha octu a poriadne ho vyplachni.opakuj niekolko krat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.