Zavrieť

Porady

Zdravotní pojištění

Můj přítel je Slovák, který podniká na slovenský živnostenský list. Je to osoba samostatně výdělečně činná. Na Slovensku platí sociální a zdravotní odvody a daň z příjmu. Řešíme teď problém se zubařem. Jelikož je převážně celý rok u mě v České republice, rád by si nechával zuby ošetřovat tady. Je pojištěný u zdravotní poj. Union. V Union jsem se informovala, zda by mu lékařskou péči propláceli a oni mě napsali, že ne, že by musel mít české pojištění. Pokud vím, tak může mít uzavřené pojištění jenom na Slovensku. Je to tak nebo si může na Slovensku pojištění zrušit a založit si ho v ČR? Moc si neumím představit, že by odvody na sociálku platil na Slovensku, zdravotní pojištění v Česku a daň z příjmu na Slovensku a že bych do daňového přiznání přepočítávala odvody zdravotky na slovenské koruny.... Prosím, můžete mě poradit jak a co lze v tomto směru udělat nebo kam bych se mohla obrátit o radu?
Šárka Pozděnová
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Môj názor je taký, že Tvoj priateľ, ak podniká ako SZČO na Slovensku, tak musí byť poistený na Slovensku do zdravotnej aj do soc. poist. . Ak chce byť ošetrený v ČR, tak asi by si musel platiť zdravotné poistenie aj tam, ak je to vôbec možné.

    Zdravotní pojištění

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.