Zavrieť

Porady

Likvidácia faktúr

Ahojte...potrebovala by som poradiť ohladom likvidácie faktúr t.j.. ako zlikvidujem faktúru ktorá už bola zhrnutá do DPH. program POHODA.
VOpred Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lucynka je offline (nepripojený) lucynka

    lucynka
    na základe PPD. ide totiž o to že PPD aj Faktúry mám zaúčtované.... ale nezlikvidované...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    lucynka Pozri príspevok
    na základe PPD. ide totiž o to že PPD aj Faktúry mám zaúčtované.... ale nezlikvidované...
    No nerozumiem, čo máš na mysli. Faktúru máš zaúčtovanú a uhradenú na základe PPD, máš ju v DPH a chceš ju zlikvidovať - teda nemať zaúčtovanú - ak áno, tak na základe dobropisu.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Skús bližšie napísať, aký máš vlastne problém. Ťažko sa radí, keď presne nenapíšeš o čo Ti ide.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    lucynka Pozri príspevok
    na základe PPD. ide totiž o to že PPD aj Faktúry mám zaúčtované.... ale nezlikvidované...
    Asi som pochopila. Máš fa zaúčtované a aj zaplatené PPD. V softe Pohoda (nemám ho ale chvíľu som na ňom robila) sa fa "likvidujú" čiže uhrádzajú cez účtovníctvo - pokladňa - enter (výber z ponúkaného - likvidácia..).

    simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

    simonova815
    Ahoj v pohode sa likviduje tak, ze si das v pokladni novy zaznam, a hore v liste cez záznam si das likvidaciu vyberom, prepne ta do okna, kde je zoznam, faktur, ktore treba zlikvidovat, navolis si tu danu, hore stlacis preniest do dokladu. Prenesie ti to do PPD a das len ulozit. Pozor ale !!! MUSIS povodny PPD vymazat, lebo inak budes mat 2x prijem!!! Ak ti nieco nejde opravit, lebo je uz zahrnute do DPH, musis, si najprv vymazat dane priznanie na DPH a potom mozes robit opravy. Ked ich spravis, tak si opat urobis danove priznanie na DPH (skratka Ctrl+Shift+D)

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Urob tak ako popisuje simonova815. Ty nemôžeš nahrať osobitne príjmový doklad a ešte aj likvidáciu. Keď urobíš likvidáciu, tak sa ti vlastne vytvorí aj príjmový doklad.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    ale, ak už to máš nahodené takto zvlášť a nespárovalo sa ti to, tak chod na pokladnu, otvor si ten doklad ktorý k faktúre prináleží a chceš tam mať väzbu pri likvidácii a otvoriš si kartu "likvidácia", klikneš pravým a vyberieš voľbu PRIDAT LIKVIDáCIU VýBEROM a z ponúknutých faktúr si vyberieš tú, ktorú si takto mala zlikvidovať.
    vtedy sa ti nevytvorí nový PPD ale len sa ti tieto dve veci (FA+PPD) prepoja akoby si to robila normálnym spôsobom.
    dúfam, že som to zrozumiteľne napisala.
    simonova815 Pozri príspevok
    Ahoj v pohode sa likviduje tak, ze si das v pokladni novy zaznam, a hore v liste cez záznam si das likvidaciu vyberom, prepne ta do okna, kde je zoznam, faktur, ktore treba zlikvidovat, navolis si tu danu, hore stlacis preniest do dokladu. Prenesie ti to do PPD a das len ulozit. Pozor ale !!! MUSIS povodny PPD vymazat, lebo inak budes mat 2x prijem!!! Ak ti nieco nejde opravit, lebo je uz zahrnute do DPH, musis, si najprv vymazat dane priznanie na DPH a potom mozes robit opravy. Ked ich spravis, tak si opat urobis danove priznanie na DPH (skratka Ctrl+Shift+D)

    Ako bola myslená táto veta?
    Pozor ale !!! MUSIS povodny PPD vymazat, lebo inak budes mat 2x prijem!!!

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.