Zavrieť

Porady

preplatok z roč.zúčtovania zdravot.poistenia

Dobrý deň, vie mi prosím Vás niekto poradiť ako mám zaúčtovať
prijatý preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia SZČO
za rok 2006, platba bola prijatá v roku 2007.
Viem, že minulý rok to išlo do par.8, ale čo tento rok?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    heike je offline (nepripojený) heike

    heike
    Vám už prišiel preplatok? Mne minulého roku prišiel na Vianoce - 23.12. Preto sa čudujem... A ani tohto roku to ešte nemám na účte...

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    heike Pozri príspevok
    Vám už prišiel preplatok? Mne minulého roku prišiel na Vianoce - 23.12. Preto sa čudujem... A ani tohto roku to ešte nemám na účte...
    Čo som robila pre SZČO tak v jeho prípade preplatok prišiel na účet ešte začiatkom septembra (pritom mal súbeh SZČO + zamestnanec). Len sa čudujem, že prečo to ešte nemáte.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Skúste sa ho opýtať, či mu náhodou neprišiel poštou. VšZP v mojom prípade bez vysvetlenia nerešpektovala požiadavku zaslať preplatok na účet a poslali mi to poštovou poukážkou.

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Zamestnávame dôchodcu na skrátený prac.úvazok. Z RZZP mu vyšiel preplatok. Vystavujem mu potvrdenie o príjmoch.Mám mu tento preplatok zahrnúť do príjmov? RZZP mu robil zamestnávateľ. Alebo si má on sám /robí si sám DP/ zahrnúť do DP ten preplatok alebo mu ho mám ja zahrnúť do potvrdenia o príjme? Ďakujem.
    Naposledy upravil Jankaaa : 14.01.08 at 10:39

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Prosím poradí mi niekto? Ja som ten preplatok zamestnancom iba prirátala k čistej mzde /nezdanila som im ho/. Teda sa im to musí vysporiadať v DP za rok 2007 a teda ho musím prirátať k úhrnu príjmov. Je to prosím tak? Vopred ďakujem.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Jankaaa Pozri príspevok
    Prosím poradí mi niekto? Ja som ten preplatok zamestnancom iba prirátala k čistej mzde /nezdanila som im ho/. Teda sa im to musí vysporiadať v DP za rok 2007 a teda ho musím prirátať k úhrnu príjmov. Je to prosím tak? Vopred ďakujem.

    Áno vysporiada sa to v DP za rok 2007.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    U môjho klienta došlo k zápočtu preplatku na zdravotnom poistení a jeho nedoplatku. Ako toto zúčtovať v JU? Chcem to urobiť interným dokladom na konci roku ako zaplatené poistenie SZČO na strane výdavkov, a na ako ostatný príjem na strane druhej - výsledok bude nula, a urobím to cez nepeňažné operácie. Čo vy na to?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Orsz Pozri príspevok
    U môjho klienta došlo k zápočtu preplatku na zdravotnom poistení a jeho nedoplatku. Ako toto zúčtovať v JU? Chcem to urobiť interným dokladom na konci roku ako zaplatené poistenie SZČO na strane výdavkov, a na ako ostatný príjem na strane druhej - výsledok bude nula, a urobím to cez nepeňažné operácie. Čo vy na to?
    Ja súhlasím . Použila som ten istý spôsob v rámci účtovných uzávierkových operácii cez ID-nepeňažné operácie .. Na strane príjem OVZD-iný som spárovala s pohľadávkou a na strane výdaj -Platby do fondov som spárovala so záväzkami .Podkladom bolo RZZP a list od ZP.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Áno, máme aj oznámenie o zápočte od zdravotnej poisťovne - to k tomu priložím. Ďakujem Zitka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.