Zavrieť

Porady

Olymp-absencia - odvody ZP

Ahojte, urobila som mzdy, pozastavila som sa však pri jednom zamest. Odpracoval 4dni ( 1/2 úväzok), ostatné má absenciu. Odvody však vypočítané len za odprac. dni) . Je to dobre? Nemali by byť započítané aj dni absencie, keď ešte nebol do konca mesiaca odhlásený zo ZP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    jani73 Pozri príspevok
    Ahojte, urobila som mzdy, pozastavila som sa však pri jednom zamest. Odpracoval 4dni ( 1/2 úväzok), ostatné má absenciu. Odvody však vypočítané len za odprac. dni) . Je to dobre? Nemali by byť započítané aj dni absencie, keď ešte nebol do konca mesiaca odhlásený zo ZP?
    Poistné do ZP sa platí aj za pracovné dni absencie.
    Podľa mňa si nezaklikla v mzdách dni absencie, preto ti nepočíta.
    Pozri si pri kóde A30 cez F1 nápovedu:

    Na zložke mzdy musí byť riadne definovaný dátum začiatku "Dátum od" ako aj dátum ukončenia "Dátum do". V prípade, že v jednom mesiaci bolo viac krát prerušenie PP, zložku je potrebné zadať na každé celé obdobie prerušenia osobitne. Za dobu neplateného voľna je nutné zaplatiť odvod na zdravotné poistenie v zmysle Z.č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení §13 ods. 16 a to do výšky jemu prináležiacej minimálnej mzdy. V prípade použitia tejto zložky mzdy sa vymeriavací základ na ZP nekráti o časť zodpovedajúcu poskytnutému takémuto voľnu. Do počtu dní sa uvádza počet dní, za ktoré sa platí preddavok, preto do počtu dní na prílohe vstupuje i počet dní absencie.

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Viem, že sa platia odvody aj za absenciu, preto som sa nad tým pozastavila, dni A mam zaškrtnuté, idem hladať toho škriatka, zas to bude nejaká hlúposť. Ďakujem za príspevok

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Prosím Vás môžete mi popísať ako pridávate dni absencie? Hládám chybičku ale akosi ju stále nemôžem nájsť.
    Ja mám: Na karte mzdy - zložky mzdy- A30 - začiarknuté 19,20,21, 24,25,26,27,28 ( 22 a 23. 09 bola so a ne). Je to správne? Ď.

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Ak chceš, pošli mi do súkromnej správy tel. číslo a
    skúsime to vyriešiť priamo do počítača.

    Olymp-absencia - odvody ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.