Zavrieť

Porady

Služba s miestom dodania v ČR od neplatiteľa

Prosim vas,som platcom DPH na Slovensku, vykonavam IT sluzby s miestom zdanitel. plnenia v Cechach, fakturujem teda bez DPH. To mi je jasne, ale ako mam postupovat v tejto situacii: Dostal som fa za sluzby od neplatitela DPH - Cecha, miesto poskytnutia sluzby je v Cechach, tyka sa obchod.transakcii s miestom plnenia v Cesku. Nemusim ja ako platitel DPH tu jeho sluzbu zdanit, kedze on mi ju ako neplatic DPH fakturuje bez DPH?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Martaaa Pozri príspevok
    Prosim vas,som platcom DPH na Slovensku, vykonavam IT sluzby s miestom zdanitel. plnenia v Cechach, fakturujem teda bez DPH. To mi je jasne, ale ako mam postupovat v tejto situacii: Dostal som fa za sluzby od neplatitela DPH - Cecha, miesto poskytnutia sluzby je v Cechach, tyka sa obchod.transakcii s miestom plnenia v Cesku. Nemusim ja ako platitel DPH tu jeho sluzbu zdanit, kedze on mi ju ako neplatic DPH fakturuje bez DPH?
    dakujem
    Pokiaľ je miesto dodania tejto služby v ČR, nič nesamozdaňujete.

    Miesto dodania služby si určte v súlade s §§ 15,16 zák. 222/2004 Zz.

    Martaaa je offline (nepripojený) Martaaa

    Martaaa
    dakujem za odpoved, ciza s fa od neplatitela DPH si v tomto pripade nerobim ziadne starosti.
    dik

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Martaaa Pozri príspevok
    dakujem za odpoved, ciza s fa od neplatitela DPH si v tomto pripade nerobim ziadne starosti.
    dik
    V tomto prípade nie. Ak by však bolo miesto dodania služby tuzemsko (SR), služba by podliehala samozdaneniu.

    Služba s miestom dodania v ČR od neplatiteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.