Zavrieť

Porady

kurz na fakture do Ciech

Aky kurz mam pouzit na prepocet do uctovnictva ak vystavujem fakturu za sluzby do Ciech v EURO, kde dan. povinnost prechadza na odberatela v Cechach, teda DPH nevycislujem.
datum vystavenia 2.10., datum poskytnutia sluzby 30.9.

Viem ze sa tu toho uz popisalo vela ohladom prepoctov kurzov, a vela som toho uz aj precitala, no stale v tom nemam jasno.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Pouzivam program Omega, a tam nabehnu oba kurzy, no prepocita to kurzom vystavenia faktury...automaticky...
    Monika Kováčová
    dátum vystavenia je správny do účtovníctva, dátum dodania do DPH, ktorá sa ťa teraz netýka...

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    takze s kludom mozem vystavit fakturu 2.10, a s tym ze sluzba bola poskytnuta 30.9., prepocitam kurzom NBS 2.10...som rada..lebo doteraz som pre istotu davala datum vystavenia zhodny s datumom poskytnutia sluzby, no teraz by to asi nebolo spravne, lebo prace na prac. liste su do 30.9., no prac. list je podpisany az 2.10, a asi by nebolo jasne ako som mohla vystavit fakturu uz 30.9. , ked podklad som mala az 2.10..
    Jedine ze by som tvrdila, ze som fakturu vystavila na zaklade nepodpisaneho prac. listu, a potom som prilozila uz podpisany...

    Ak budete niekto vediet o nejakm dobrom kurze ohladom uctovania doslych a odoslanych faktur v cuzdej mene a prepoctoch na sk, tak m prosim dajte vediet. Lebo stale nemam v tom uplne jasno aj ked som uz citala milion prispevkov..

    kurz na fakture do Ciech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.