Zavrieť

Porady

Nárok na rodičovský príspevok

Dobrý deň,

poprosím Vás o radu, či je možné si uplatniť rodičovský príspevok, pokiaľ
dieťa nemalo trvalý a ani prechodný pobyt na území SR, keďže sa narodilo v zahraničí a prihlásili sme ho na trvalý pobyt až teraz/ má 2 roky /, jedná sa mi hlavne o to, či je možné si vyžiadať spätne rodičovský príspevok, pokiaľ tato podmienka nebola splnená, ostatné podmienky splnené boli.


Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    § 3 ods. 1 písm. b) a c) zákona 280/2002:

    Podmienky nároku na rodičovský príspevok sú ...
    ...
    b) trvalý pobyt alebo prechodný pobyt oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky,
    c) trvalý pobyt alebo prechodný pobyt dieťaťa uvedeného v písmene a) na území Slovenskej republiky.

    Nárok na RP spätne za obdobie, kedy nebolo prihlásené na trvalý pobyt a ani na prechodný pobyt v SR, nie je.

    breckova je offline (nepripojený) breckova

    breckova
    Dobrý deň.
    Ja Vás prosím o radu v opačnom prípade, keď poberateľka rodič. príspevku s 2ročným dieťaťom odchádza za manželom do Nemecka.Ten je zamestnaný na zmluvu. V Nemecku /údajne/ rodičovský príspevok je vyplácaný do 2 rokov veku dieťaťa a keď tam požiadajú o prechodný pobyt, je možné aby mala na Slovensku vyplácaný rodičovský príspevok nakoľko tu stále bude mať trvalý pobyt? A ako je to s rodinnými prídavkami? Viete mi niekto poradiť na čo má nárok takáto rodina v Nemecku?

    Nárok na rodičovský príspevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.