Zavrieť

Porady

Náklady do priamej spotreby.

Moji milí poraďáci. Práve začínam s PU a keďže som v tejto oblasti len tak troška teoretik, prosím o radu.
S.r.o., ktorá sa robí údržby v bytovom dome nenakupuje materál do zásoby, ale len ten, ktorý pri danej oprave bytového domu práve potrebuje.
Preto sa pýtam / možno pre niekoho bude znieť moja otázka smiešne /, musím dávať nakúpený tovar na sklad 112 a potom výdajkou zo skladu na 501, alebo môžem priamo 501/211
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    ermon Pozri príspevok
    501/211 účtovanie spôsob B, na konci roka zostatok materiálu 112/501
    Ďakujem.
    Som z toho všetkého akosi mino. Ešte nikdy som nerobila PU a chodila som len na rekvalifikačný kurz. Neviem ako to zvládnem. Mám veľké obavy z toho, že to všetko poriadne zmrvím.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zrejme si robila JU a nie PU..... tak držím palce. Porada pomôže.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Práveže skoro 15 rokov robím len JÚ, či už v práci, alebo doma na ŽL a teraz som začala robiť PU doma ako cvičné lebo i v práci od 1.11.2007 prechádzame na PU a to budú muka. Je to účtovanie zvierat /koní/.
    Ozaj neviem ako to zvládnem. Už teraz mám scvrknutý žalúdok, keď si na to pomyslím.
    A takej starej kobyle ako som ja, sa už ťažko učí niečo nové.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neplaš sa...ked budeš mať problém, ozvi sa.
    I ked kone....hm, naozaj to môže byť pre Teba problém (príchovky a tak)
    je nutné, aby si to robila ty? nemôžeš zadať externej firme .... a pripravovať doklady?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jamis Pozri príspevok
    Práveže skoro 15 rokov robím len JÚ, či už v práci, alebo doma na ŽL a teraz som začala robiť PU doma ako cvičné lebo i v práci od 1.11.2007 prechádzame na PU a to budú muka. Je to účtovanie zvierat /koní/.
    Ozaj neviem ako to zvládnem. Už teraz mám scvrknutý žalúdok, keď si na to pomyslím.
    A takej starej kobyle ako som ja, sa už ťažko učí niečo nové.
    Mám nesprávne informácie, že prechod z JÚ na PÚ je možný len k 01.01. zdaňovacieho obdobia?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KEJKA Pozri príspevok
    možno hospodársky rok?
    To ma veru nenapadlo.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    alebo aj prechod z FO na sro..... sro s rovnakou činnosťou, FO utlmila činnosť.
    sro vznikla 1.11.2007, preto PU
    ============
    sú rôzne dôvody, možnosti.....toto nebolo predmetom otázky.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    smith Pozri príspevok
    Mám nesprávne informácie, že prechod z JÚ na PÚ je možný len k 01.01. zdaňovacieho obdobia?
    Zle som sa vyjadrila, začínajúca s.r.o. kupuje celý podnik aj so zamestnancami, pohľadávkami a záväzkami.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    KEJKA Pozri príspevok
    neplaš sa...ked budeš mať problém, ozvi sa.
    I ked kone....hm, naozaj to môže byť pre Teba problém (príchovky a tak)
    je nutné, aby si to robila ty? nemôžeš zadať externej firme .... a pripravovať doklady?
    To by som bola bez práce, môj zamestnávateľ by na také niečo nepristúpil.Je nás dokopy 5 zamestnancov. Mimo to robím všetku prácu.Mzdárku, účtovníčku, občas aj upratovačku a hlavne šéfku, nakoľko môj zamestnávateľ sa na Slovensku ukáže tak 2x do roka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    S pomocou porady to dáš dohromady.

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    KEJKA Pozri príspevok
    S pomocou porady to dáš dohromady.
    Budem na Vás všetkých spoliehať.

    Iné mi ani nezostáva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.