Zavrieť

Porady

Rehabilitácia zamestnanca

Ahojte!
V s.r.o.-čke, konateľ – zamestnanec – lekár - gynekológ v jednej osobe, mi doniesol na zaúčtovanie pokladničný doklad od jedného rehabilitačného štúdia (tiež s.r.o.) na sumu 7150,- Sk, z čoho je 5800,- Sk 10 lekcií Pilates cvičenia, 1200,- vstupná konzultácia a 150,- Sk literatúra o rehab. (Pred 2 mesiacmi bol PN s chrbticou a odvtedy ho to stále bolí). Celú sumu chce dať do nákladov, lebo je to na regeneráciu jeho zdravia. Vraj pozná kopu lekárov a všetci si takéto veci dávajú do nákladov. No neviem, či by s týmto argumentom uspel pred daňovou kontrolou...
Pozerala som si § 19 ods. 2 c) bod 2. ZDP. Ten sa odvoláva na zákony o zdrav. star. a ochrane zdravia – veľmi som z nich nezmúdrela.
Takže: a) dať to do nákladov
b) mám ho presvedčiť, že je to nad rámec zákonných náhrad
Ja osobne sa prikláňam k " b) ".
Aký máte názor?


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ak je v spoločnosti zamestnanec, je povinnosť tvoriť sociálny fond. Potom príspevok áno. Ako daňový výdavok určite nie.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ak sa z jeho mzdy tvorí tiež SF tak hádam z toho by si to mohla dať, ale inak sa tiež prikláňam k b)

    Rehabilitácia zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.