Zavrieť

Porady

Fa za služby z EU

Náš dodavateľ v ČR nám dodáva výrobky, ktoré strihá na svojom strižnom nástroji. Požiadali sme ho aby upravil tento nástroj, nakoľko sme potrebovali iný rozmer výrobku s tým, že úpravu uhradíme. Potom nám faktúroval úpravu strižného nástroja (asi teda služba) bez DPH. Ja som túto fa u seba dal do DPH vstup-výstup, aby bola daň v rámci EU odvedená. Mám však pochybnosti či je to OK - predsa ide o službu a strižný nástroj nebol vyvezený z ČR do SK ale ostal u dodávateľa.
Ako to má byť správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Romidar je offline (nepripojený) Romidar

    Romidar
    Osobne si myslím, že takáto služba má miesto plnenia v ČR. Nijako mi to nesedí na služby s miestom plnenia v tuzemsku (SK) Myslím, že to, či nástroj bol, alebo nebol vyvezený z ČR do SR nemá vplyv, lebo tam by sa jednalo o práce na tvojom majetku. Ak by si ty dodal svoj stroj k dodávateľovi, aby ti ho upravil. Tu sa však jedná o úpravu na jeho stroji. Myslím, že ti mal fakturovať s DPH v zmysle §9 ods. 1 českého zákona o DPH. (miesto plnenia=sídlo poskytovateľa služby)

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Ja si myslím, že faktúra je vystavená dobre. My chodíme opravovať osobné autá na Moravu, od platnosti nového zákona asi 10 x a vždy nám fakturovali bez dane, my sme si dodanili, ale pýtali od nás prehlásenie, že kedy auto opustí českú republiku.

    Romidar je offline (nepripojený) Romidar

    Romidar
    Vy ale dávate opravovať svoj majetok. To sú práce na hnuteľnom majetku a miesto ZDP je miesto kde sa opravy uskutočnili, alebo vo Vašom prípade SK, keďže autá vozíte naspäť, (krajina ktorá odberateľovi dala IC-DPH). adamt, ale hovorí o prípade, keď jeho dodávateľ upravuje svoje zariadenie tak, aby mohol na nich vyrobiť produkt podľa jeho požiadaviek (myslím fy adamt-a).

    Romidar je offline (nepripojený) Romidar

    Romidar
    Adamt, čo povieš na technické úpravy pre prípravu výroby? Možno by ti to na tú faktúru dali. Neviem, čo na to povie ich zákon. Ale ty by si dostal samozdanenie. §15 ods.7,8b (technické služby)

    adamt je offline (nepripojený) adamt

    adamt
    žiadny problém oni totiž potom poslali vzorky vyrobené na nástroji takže budú musieť faktúrovat nie úpravu nástroja ale dodanie vzoriek výrobkov. A je to !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.