Zavrieť

Porady

musím platiť daň?

ahojte. viete mi pomôcť? od starých rodičov som získala darovacou zmluvou pozemok (asi pred dvomi rokmi), ktorý hodlám predať. musím z tohto predaja odviesť daň? a akú? zo zisku? z prevodu a prechodu nehnut.? ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Príjem z predaja nehnuteľnosti je podľa § 9 ods.1 písm. b) Zák. 595/2003 Z. z. oslobodený od dane z príjmov po uplynutí doby piatich rokov od nadobudnutia, t.z. že ak pozemok predáš do piatich rokov od nadobudnutia, príjem podlieha dani z príjmu.
    Naposledy upravil Marína : 14.10.07 at 03:49

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    hm. myslela som, že pokiaľ som to dostala darovaním, tak to dani nepodlieha. no, čo už. ďakujem za odpoveď.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Keď si bola obdarovaná, tak dar - nehnuteľnosť nepodliehal dani, ale ak túto nehnuteľnosť predáš, tak ako píše Marína do 5-tich rokov - tak vtedy zdaňuješ predaj Tvojho vlastníctva.

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    ak ešte môžem jeden dotaz: a z akej sumy budem daň platiť? pretože (neviem či to správne chápem) ak kúpim nehnut. napr. za 100 000 Sk a následne ju predám za 150 000Sk, tak zdaňujem len rozdiel-zisk 50 000Sk. no a pokiaľ som dostala nehnut. darovaním, kde nieje v darovacej zmluve určená hodnota pozemku, a daný pozemok následne predám za 500 000Sk, tak zdaňujem plných 500 000Sk?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pozorne si prečítaj všetky príspevky v téme
    Dan z prijmu z predaja darovanej nehnutelnosti
    Naposledy upravil Marína : 16.10.07 at 04:44 Dôvod: nepodčiarnkne link

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.