Zavrieť

Porady

Predaj drob.hmot.majetku

Firma vystavila faktúru na predaj drobného hmotného majetku do 30.000,-Sk tej istej firme, od ktorej tento drobný majetok kúpila pred 3 mesiacmi. Je to možné? Ako to zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    balci je offline (nepripojený) balci

    balci
    VieraK. Pozri príspevok
    Firma vystavila faktúru na predaj drobného hmotného majetku do 30.000,-Sk tej istej firme, od ktorej tento drobný majetok kúpila pred 3 mesiacmi. Je to možné? Ako to zaúčtovať?
    Aky je dovod na tuto spatnu fakturaciu? Je to v povodnej cene? Ak ano, mal by dodavatel vystavit storno.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nemali oni vystaviť dobropis? v zmysle par. 25 z o DPH.
    Nevieme o čo konkrétne ide, či bol majetok vrátený spať z nejakého dôvodu, alebo ide o presuny...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    betka Pozri príspevok
    Nemali oni vystaviť dobropis? v zmysle par. 25 z o DPH.
    Nevieme o čo konkrétne ide, či bol majetok vrátený spať z nejakého dôvodu, alebo ide o presuny...
    Súhlasím s Betkou .
    Nedá mi doplniť -
    strašne veľa otázok zadaných je nekompletných , nie sú uvedené obšírnejšie súvislosti a nedá sa v celku na ne odpovedať .Viď príklad je aj táto téma a veľa veľa ďalších tém .Ak to má posúdiť daná účtovníčka musí poznať aj okolnosti , ale ak chcem pomoc -radu, tak tiež odpovedajúci, by mali poznať okolnosti prípadu .Niekedy sa dá odpovedať avšak niekedy bohužiaľ nie .

    Z otázky mám pocit akoby firma A zakúpila drobný majetok od firmy B , a teraz sa ide predávať späť ten istý drobný majetok , kde predáva firma B firme A.......no trošku na zamyslenie .....ale to len preto , lebo nie je otázka kompletná a v širších súvislostiach nie je uvedený dôvod , prečo to takto riešia .

    Takže ja môžem mať aj nnapr. pocit , že tieto dve firmy A,B si takto nahrávajú výdavky a príjmy ...... ako im to vyhovuje .....

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ešte tá suma do 30 tis.Sk sa dá prehliadnuť, keby bola o niečo vyššia s pridaním jednej nuly, je to jasné...

    VieraK. je offline (nepripojený) VieraK.

    VieraK.
    Ďakujem za všetky doterajšie odpovede. Je to veľmi podivný prípad, preto som sa naňho spýtala. Mne sa to tiež nezdá. Firma, ktorej robím účtovníctvo, mi doniesla faktúru, v ktorej fakturuje druhej firme drobný majetok, ktorý od nej zakúpila pred 3 mesiacmi. (Pred 3 mesiacmi som ho účtovala na 501 a odpočítala DPH.) Drobný majetok je vyfakturovaný s DPH, presne v takých istých sumách, ako ho vystavila pred 3 mesiacmi tá druhá firma. Tiež nerozumiem tomuto prípadu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    VieraK. Pozri príspevok
    Ďakujem za všetky doterajšie odpovede. Je to veľmi podivný prípad, preto som sa naňho spýtala. Mne sa to tiež nezdá. Firma, ktorej robím účtovníctvo, mi doniesla faktúru, v ktorej fakturuje druhej firme drobný majetok, ktorý od nej zakúpila pred 3 mesiacmi. (Pred 3 mesiacmi som ho účtovala na 501 a odpočítala DPH.) Drobný majetok je vyfakturovaný s DPH, presne v takých istých sumách, ako ho vystavila pred 3 mesiacmi tá druhá firma. Tiež nerozumiem tomuto prípadu.
    A sú si nejako blízke tieto osoby danej obchodnej transkacie ?

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Presne taký istý prípad sa stal teraz aj mne. Sme s.r.o. Q platca DPH a v marci sme dostali fa na drobný hmotný majetok na 759 eur (tlačiaren s kopírkou a faxom) a zaučtovala som to na 501.anal ako Drobný hmotný majetok, a teraz v júli sme im tú tlačiareň fakturovali späť v tej istej sume. Tiež som čakala na dobropis ale nakoniec sa vystavila faktúra. Môžem to zaučtovať na 642 ????
    dôvod: majitelia firiem sú blízke osoby a dohodli sa že kopírka sa im vráti späť, a oni su ju dali do výroby a my sme si v podobnej cene kúpili novšiu a lepšiu kopírku lebo oni nám vlastne predávali svoj drobný majetok (nie tovar).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mária1412 Pozri príspevok
    Presne taký istý prípad sa stal teraz aj mne. Sme s.r.o. Q platca DPH a v marci sme dostali fa na drobný hmotný majetok na 759 eur (tlačiaren s kopírkou a faxom) a zaučtovala som to na 501.anal ako Drobný hmotný majetok, a teraz v júli sme im tú tlačiareň fakturovali späť v tej istej sume. Tiež som čakala na dobropis ale nakoniec sa vystavila faktúra. Môžem to zaučtovať na 642 ????
    dôvod: majitelia firiem sú blízke osoby a dohodli sa že kopírka sa im vráti späť, a oni su ju dali do výroby a my sme si v podobnej cene kúpili novšiu a lepšiu kopírku lebo oni nám vlastne predávali svoj drobný majetok (nie tovar).
    ÁNo, tržby z predaja materiálu účtujeme na 642.

    Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

    Mária1412
    Ďakujem a ešte tam bol na faktúre aj toner ktorý som pri obstaraní dala na 501 kancelárske potreby a tiež sme im ho faktúrovali späť. je potrebné rozdeliť účtovanie predaja na 642.001 predaj materiálu -drobného majetku a 642.002 predaj materiálu ????? Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mária1412 Pozri príspevok
    Ďakujem a ešte tam bol na faktúre aj toner ktorý som pri obstaraní dala na 501 kancelárske potreby a tiež sme im ho faktúrovali späť. je potrebné rozdeliť účtovanie predaja na 642.001 predaj materiálu -drobného majetku a 642.002 predaj materiálu ????? Ďakujem
    Ak to takto sledujete po analytikách tak áno, ale je to interná vec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.