Zavrieť

Porady

nutné dodatočné DP ??

Ahoj poraĎáci,

došla mi dodavateľská fa zo 07/2007 ( my platca DPH mesačný, dodávateľ tiež platca DPH ).

Musím robiť dodatočné daňové, alebo môžem to dať do 09/2007? Jedná sa o sumu DPH 931,00 Sk. Fa prišla preto až v 9-tom mesiaci, lebo sme zistili, že nášmu dodávateľovi pošta nejak nedoručuje poštu niektorým odberateľom, čo sme aj my, takže nám poslali dodatočne opisy fa od 07/09.

ďakujem veľmi pekne

h.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
09/07
pozri napr
http://www.porada.sk/517088-post7.html
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

doklad Vám prišiel teraz, priložte si obálku, napíšte na FA došlo dňa a odpočítanie urobte v mesiaci, ked Vám Fa došla. DDP netreba
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Hofffka Pozri príspevok
Ahoj poraĎáci,

došla mi dodavateľská fa zo 07/2007 ( my platca DPH mesačný, dodávateľ tiež platca DPH ).

Musím robiť dodatočné daňové, alebo môžem to dať do 09/2007? Jedná sa o sumu DPH 931,00 Sk. Fa prišla preto až v 9-tom mesiaci, lebo sme zistili, že nášmu dodávateľovi pošta nejak nedoručuje poštu niektorým odberateľom, čo sme aj my, takže nám poslali dodatočne opisy fa od 07/09.

ďakujem veľmi pekne

h.
Máš odloženú obálku na ktorom je dátum podania z 09. mesiaca? Ak áno potom aplikuj nasledovný paragraf zákona o DPH:

§ 51
Uplatnenie práva
na odpočítanie dane
(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

(3) Odpočítanie dane platiteľ vykoná tak, že od celkovej výšky dane za príslušné zdaňovacie obdobie odpočíta celkovú výšku odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie

Teda uplatníš v 09/2007.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.10.07 at 18:49
0 0
Hofffka Hofffka

Hofffka je offline (nepripojený) Hofffka

Velmi pekne dakujem vsetkym

Pekny den

h.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Hofffka Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem vsetkym

Pekny den

h.
Nemusíš veľmi pekne ďakovať. POZRI

ETIKETA
12. Dobrý príspevok oceňujem pridelením PoradaBodu jeho autorovi (klikom na "Oceňujem") a to najmä vtedy, ak som ten, kto sa pýtal a odpoveď mi pomohla. K prideleniu je vhodné zapísať aj komentár.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

smith Pozri príspevok
§ 51
Uplatnenie práva
na odpočítanie dane

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
Chcela by som sa spýtať, či môžem u kvartálneho platcu DPH dať takúto faktúru do 3.Q/2007. Faktúra je vyhotovená a uskutočnené zd.pl.: 9.5.07, zaplatená 13.6.2007, ale konateľ mi priniesol túto faktúru až teraz. Musím podať dodatočné DP za 2.kv. alebo to môžem dať aj do 3.kv 2007. Moc ďakujem za každú radu. Pekný deň.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

eop Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či môžem u kvartálneho platcu DPH dať takúto faktúru do 3.Q/2007. Faktúra je vyhotovená a uskutočnené zd.pl.: 9.5.07, zaplatená 13.6.2007, ale konateľ mi priniesol túto faktúru až teraz. Musím podať dodatočné DP za 2.kv. alebo to môžem dať aj do 3.kv 2007. Moc ďakujem za každú radu. Pekný deň.
Nevie nikto poradiť?
0 0
Mária hrušková Mária hrušková
kludne daj do III.štvrťroku....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
eop Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, či môžem u kvartálneho platcu DPH dať takúto faktúru do 3.Q/2007. Faktúra je vyhotovená a uskutočnené zd.pl.: 9.5.07, zaplatená 13.6.2007, ale konateľ mi priniesol túto faktúru až teraz. Musím podať dodatočné DP za 2.kv. alebo to môžem dať aj do 3.kv 2007. Moc ďakujem za každú radu. Pekný deň.
Neviem ako by som obhajoval obdržanie dokladu v 3.Q, ak samotná úhrada je evidovaná z 6.mesiaca. Zrejme v tom 6.mesiaci bola už aj faktúra, len neporiadný konateľ ju neodovzdal.
Iné by bolo, keby som dostal faktúru v 3.Q a ešte by nebola uhradená. Môj osobný názor.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 16.10.07 at 12:32
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

smith Pozri príspevok
Neviem ako by som obhajoval obdržanie dokladu v 3.Q, ak samotná úhrada je evidovaná z 6.mesiaca. Zrejme v tom 6.mesiaci bola už aj faktúra, len neporiadný konateľ ju neodovzdal.
Iné by bolo, keby som dostal faktúru v 3.Q a ešte by nebola uhradená. Môj osobný názor.
Ano, je to len o neporiadnosti majiteľa. Tú faktúru už určite mal do termínu odovzdania dph za 2.kv, bola uhradená v 06/2007 v hotovosti, len ju niekde zapatrošil a našla sa až teraz. Tak preto neviem, či mám opraviť 2.kv, alebo to môže ísť aj do 3.kv.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
eop Pozri príspevok
Ano, je to len o neporiadnosti majiteľa. Tú faktúru už určite mal do termínu odovzdania dph za 2.kv, bola uhradená v 06/2007 v hotovosti, len ju niekde zapatrošil a našla sa až teraz. Tak preto neviem, či mám opraviť 2.kv, alebo to môže ísť aj do 3.kv.
Podal by som dodatočny za 2.Q. S tou obhajobou úhrady v 6.mesiaci vidím problém. Určite by sa pýtali, že ako ste uhradzali, keď fa bola obdržana až v 3Q
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 16.10.07 at 12:53
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Pravdepodobne je najväčší problém v tom obhájení dátumu, kedy si faktúru obdržala. Osobne si myslím, že ak ju máš zapísanú v knihe došlých faktúr až teraz, s tým, že je vidieť, že faktúry sú zapisované následne ako prišli, mohlo by to postačovať.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

smith Pozri príspevok
Podal by som dodatočny za 2.Q. S tou obhajobou úhrady v 6.mesiaci vidím problém. Určite by sa pýtali, že ako ste uhradzali, keď fa bola obdržanan až v 3Q
Hm, ja som si aj myslela, že to treba opraviť, keď je tam ten doklad o úhrade, radšej som sa opýtala. Síce ma potešili príspevky, že môže to byť aj v 3.kv, ale môj názor bol tiež taký, že radšej nie. Tak opravujem. Ďakujem.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

cloe Pozri príspevok
Pravdepodobne je najväčší problém v tom obhájení dátumu, kedy si faktúru obdržala. Osobne si myslím, že ak ju máš zapísanú v knihe došlých faktúr až teraz, s tým, že je vidieť, že faktúry sú zapisované následne ako prišli, mohlo by to postačovať.
Ale ako si obháji, že faktúra prišla v 07/2007 ale už ju uhradil v 06/2007???
Tam je problém.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Máš pravdu, daj dodatočné DP, na to to je. Netreba si robiť zbytočné problémy
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

eop Pozri príspevok
Ale ako si obháji, že faktúra prišla v 07/2007 ale už ju uhradil v 06/2007???
Tam je problém.
Podľa mojej mienky nepotrebuje nič obhajovať, nakoľko faktúru obdržali- on aj účtovníčka- do podania DP za 2.Q.,/t.j. do 25.7.2007/, tak jej zákon dáva možnosť uplatniť si nárok na odpočet ako v druhom tak aj v treťom qartáli, ako sa rozhodne. . Takže osobne súhlasím s príspevkom Márie Hruškovej v príspevku 9, t.j. s možnosťou odpočtu v 3.Q.

§51
Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ...
Naposledy upravil evina : 16.10.07 at 14:26
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ak sa vedie správne a prekazne účtovníctvo, tak dátum prijatia faktúry by mal byť vyznačený na faktúre. Ale ak to účtovníčka dostala iba teraz, tak pri zaraďovaní do knihy záväzkov by ten dátum bol problém obhájiť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Momentálne riešime evidenciu DPH a uplatnenie DPH a v tomto prípade nám zákon umožňuje DPH zaviesť z takejto faktúry do záznamovej evidencie a odpočítať podľa zákona aj v 3.Q.

Zavedenie do knihy záväzkov riešime podľa možností softu...ale i pri uzávierkových operáciách zistíme absenciu dokladov a riešime to doúčtovaním a pod. -
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

Nechcem tu znova opakovať, že poniektorí diskutujúci by si mali poriadne prečítať §51 zák. 222/2004 Zz., alebo aspoň vypracované otázky v sekcii DPH, napr. aj http://www.porada.sk/t19555-kedy-upl...anie-dane.html
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
emgeton Pozri príspevok
Nechcem tu znova opakovať, že poniektorí diskutujúci by si mali poriadne prečítať §51 zák. 222/2004 Zz., alebo aspoň vypracované otázky v sekcii DPH, napr. aj http://www.porada.sk/t19555-kedy-upl...anie-dane.html
Pochopil som, ale predsa nemôžem tvrdiť, že faktúru som obdržal v 07/2007 ak doklad o úhrade mám z 06/2007, na ktorom zrejme je uvedená presná špecifikácia o ktorú faktúru vlastne ide.
0 0
Načítať ďalšie