Zavrieť

Porady

nákup v zahraničí

Dobré ráno, riešim takýto problém:
nákup materiálu v zahraničí ČR - mám blok z ERP platba v hotovosti tzn., že urobím výdaj z kasy SKK na nákup CZK 261SKK/211SKK
potom príjem CZK do kasy CZK 211CZK/261CZK
potom nákup 501/ 211CZK.
Je to správne?
nákup materiálu v zahraničí ČR - platka kartou. Tak s týmto som hotová.
Pomôže mi niekto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Vzhľadom k tomu, že platba za uskutočnený nákup v ČR sa ti prejaví až na BÚ, zaúčtoval by som blok z ERP ako predpis záväzku cez ID a z BV len ako úhradu záväzku. Teda. predpis 501/321, úhrada 321/221. Ak je na ERP aj česká DPH tú môžeš jednorázovo zaúčtovať na 548, v prípade, ak máš počas roka viac dokladov s českou DPH môžeš ju účtovať napr. na 378A a po nadobudnutí nároku na vrátenie tejto DPH od Finančného úřadu Praha 1 najneskôr do 30.06. nasledujúceho roka požiadať tento úrad na špeciálnom tlačive o vrátenie.

    Zlata je offline (nepripojený) Zlata

    Zlata
    Pri akej výške vzniká nárok na vrátenie českej DPH? Môže to byť aj od viacerých dodávateľov? Ak si nenárokujem na vrátenie, je to nákladová položka? Ďakujem pekne za odp.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.