Zavrieť

Porady

Kontrola zo sociálnej poisťovni

Dnes nám prišlo oznámenie o kontrole. žiadajú od nás doniesť im od 01.06.2007 do 31.08.2007 : mzdové listy( tie máme vytlačené za rok 2006), výplatné pásky a rekapitulácie, mesačné výkazy, a dohody o vykonaní práce. Zatiaľ sme nemali žiadnu kontrolu, neviete čo zvyknú kontrolovať, príp. aké sankcie, pokuty dávajú ( lebo vždy sa niečo nájde) ?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Romana je offline (nepripojený) Romana

    Romana
    Ahoj. Ked som mala ja kontrolu tak si posvietili hlavne na výpočet odvodov, platby odvodov, výpočet náhrad príjmu a stým súvisiace krátenie vymeriavacieho základu, ale boli celkom milé dve panie prešlo to všetko v poriadku aj s pochvalou

    Ežor je offline (nepripojený) Ežor

    Ežor
    Ja som túto kontrolu mala v apríli 2007. Mala som presne vypísané akého obdobia sa kontrola týka a aké doklady mám predložiť. Pre istotu som si zavolala na sociálnu poisťovňu a tam mi konkrétne povedali, aké doklady žiadajú predložiť. Všetko som ofotila a zaniesla na SP. Pri tejto kontrole im išlo o dodržanie termínov platieb odvodov poistného, a či bola dodržaná výška odvodov.Môžu ti vyrubiť sankcie za nedodržanie termínu odvodov /ten býva obvykle totožný s termínom výplat/ Sankcie musia presahovať 100,- Sk, inak neplatíš.Neboj sa, táto kontrola nie je nič hrozné. Bola to moja prvá kontrola ani nie mesiac po nástupe do zamestnania. Tiež som sa bála, ale bolo to v pohode. Držim palce.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Romana Pozri príspevok
    Ahoj. Ked som mala ja kontrolu tak si posvietili hlavne na výpočet odvodov, platby odvodov, výpočet náhrad príjmu a stým súvisiace krátenie vymeriavacieho základu, ale boli celkom milé dve panie prešlo to všetko v poriadku aj s pochvalou
    Romanka, čo znamená " s tým súvisiace krátenie vymeriavacieho základu? Normálne som sa zľakla.Len sa neviem asi zorientovať.

    Martina12345 je offline (nepripojený) Martina12345

    Martina12345
    Dnes som tam volala- do Galanty, chcú výplatné pásky+rekapituláciu, mesačné výkazy, mzdové listy iba za rok 2006, a dohody o vykonaní práce( tých máme neúrekom ). Uvedené doklady si tam nechajú asi týžden. Teraz neviem, že či originály, ale prefocovať to-tak to je robota na 2 dni ! Neviete dávajú aj nejaké sankcie za neskoršie odhlásenie zamestnancov ?

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Neboj, v Galante nie sú zlé kontrolórky. Aspoň ja som s nimi zatiaľ nemala žiadny problém. Tie zmluvy a dohody neprefocuj to je zbytočné. Keď ich budeš odovzdávať, spíšu s vami protokol o prevzatých dokumentoch. Ja som kontroly riešila väčšinou tak , že som im zavolala aby prišli radšej k nám , lebo tiež mám dosť veľa dokumentácie. A je to aj lepšie, že sa k problémom (ak by náhodou nejaké boli) vieš hneď vyjadriť. Držím palce

    Ežor je offline (nepripojený) Ežor

    Ežor
    Martina12345 Pozri príspevok
    Dnes som tam volala- do Galanty, chcú výplatné pásky+rekapituláciu, mesačné výkazy, mzdové listy iba za rok 2006, a dohody o vykonaní práce( tých máme neúrekom ). Uvedené doklady si tam nechajú asi týžden. Teraz neviem, že či originály, ale prefocovať to-tak to je robota na 2 dni ! Neviete dávajú aj nejaké sankcie za neskoršie odhlásenie zamestnancov ?
    Mne sa tento týždeň tiež podarilo odhlásiť zamestnance s oneskorením.
    Na SP mi povedali, že zatiaľ to nepokutujú. Ale čo nie je, môže byť. Takže ani sama neviem, či pokutu dostaneme, alebo nie.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Ahoj, u nás kontrola pred časom bola, v podstate kontrolovali správnosť VZ, správnosť výpočtu výšky odvodov a potom ešte správnosť výkazov - ale pri tom počte zamestnancov (malom), bolo všetko O.K. Akurát tam boli 2.- SK rozdielu - nesprávne zaokrúhľovanie, takže pohoda. Tie kontrolórky nepôsobili dojmom, že chcú nejaké konflikty, alebo že chcú človeka silou-mocou nachytať. Bola som celkom milo prekvapená. Takže držím palce, veď sú to tiež ľudia a aj keby niečo našli - niečo malé - hlavu neodhryznú.

    Kontrola zo sociálnej poisťovni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.