Zavrieť

Porady

Dohoda o PC - spracovanie DPH

Zdravym vsetkych,
mam jednu otazocku. Ak chcem spracovavat uctovnictvo zivnostnikovi, ktory nema zamestnancov, mozem mu spracovat uct na zaklade dohody o PC? Zivnost nechcem. Viem ze on sa musi poprihlasovat na SP, ZP, DU a nasledne aj mna, ale...
moja otazka je "Mozem s nim uzatvorit tuto dohodu s tym, ze mi bude platit stvrtrocne zalohy (za spracovanie DPH) a na konci roka mi vyplati zvysok." Je to koli tomu, aby nemusel kazdy kvartal posielat mesacne vykazy, ale iba raz do roka.

Vopred dakujem za vase nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martaa je offline (nepripojený) Martaa

    Martaa
    To sa mi velmi nepaci,mam este jeden napad.
    Ak by som robila na dohodu o vykonani prace, tak by sa zaregistroval na ZP, SP ,DU No mna by prihlasil 19.10.2007 a odhlasil 25.10.2007 po spracovani DPH. No nadalej by ostal registrovany aj keby nemal zamestnancov. A takto by robil kazdy stvrtrok. Nahlasil a nasledne odhlasil. Lebo pochybujem ze zivnostnik, ktory nema zamestnancov bude mesacne davat vykazy na poistovne. A mne sa tiez velmi nechce . Nechcem sa do niecoho zamotat.

    V pripade ze by som mu urobila iba koncorocne DP, tak by to bol iba jeden vykaz a to v marci 2008

    Ma s tym niekto skusenosti? Poradte prosim

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Martaa Pozri príspevok
    To sa mi velmi nepaci,mam este jeden napad.
    Ak by som robila na dohodu o vykonani prace, tak by sa zaregistroval na ZP, SP ,DU No mna by prihlasil 19.10.2007 a odhlasil 25.10.2007 po spracovani DPH. No nadalej by ostal registrovany aj keby nemal zamestnancov. A takto by robil kazdy stvrtrok. Nahlasil a nasledne odhlasil. Lebo pochybujem ze zivnostnik, ktory nema zamestnancov bude mesacne davat vykazy na poistovne. A mne sa tiez velmi nechce . Nechcem sa do niecoho zamotat.

    V pripade ze by som mu urobila iba koncorocne DP, tak by to bol iba jeden vykaz a to v marci 2008

    Ma s tym niekto skusenosti? Poradte prosim
    Po novom - od 1.9.07 - odhlásením posledného zamestnanca sa odhlasuje aj zamestnávateľ - tak ma informovali na našej pobočke. Teda s prihlasovaním zamestnávateľa budeš mať určite viac roboty ako s nulovými mesačnými výkazmi.Ako dohodár sa zamestnávateľ nemusí registrovať v zdr.poisťovni.

    ---------
    Veronika

    mojto je offline (nepripojený) mojto

    mojto
    Martaa Pozri príspevok
    To sa mi velmi nepaci,mam este jeden napad.
    Ak by som robila na dohodu o vykonani prace, tak by sa zaregistroval na ZP, SP ,DU No mna by prihlasil 19.10.2007 a odhlasil 25.10.2007 po spracovani DPH. No nadalej by ostal registrovany aj keby nemal zamestnancov. A takto by robil kazdy stvrtrok. Nahlasil a nasledne odhlasil. Lebo pochybujem ze zivnostnik, ktory nema zamestnancov bude mesacne davat vykazy na poistovne. A mne sa tiez velmi nechce . Nechcem sa do niecoho zamotat.

    V pripade ze by som mu urobila iba koncorocne DP, tak by to bol iba jeden vykaz a to v marci 2008

    Ma s tym niekto skusenosti? Poradte prosim
    Okrem toho nezabudaj na Zakony 124/2006 a 126/2006, o povinnosti> Všetci zamestnávatelia najneskôr do konca roka musia uzavrieť zmluvu s jednou z existujúcich pracovných zdravotných služieb

    Martaa je offline (nepripojený) Martaa

    Martaa
    mojto Pozri príspevok
    Okrem toho nezabudaj na Zakony 124/2006 a 126/2006, o povinnosti> Všetci zamestnávatelia najneskôr do konca roka musia uzavrieť zmluvu s jednou z existujúcich pracovných zdravotných služieb
    No tomuto nejako nerozumiem , ale takto vyzera, ze ked chcem robit uctovnictvo a mat ciste svedomie tak si radsej otvorit zivnost. Alebo to nechat tak. Je to asi najjednoduchsie.

    Tie zakony a podmienky pre dohody su len asi pre tych zamestnavatelov, ktori uz maju zamestnancov a nie pre uctovnicku, ktora im urobi danove priznanie raz do roka

    Dohoda o PC - spracovanie DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.