Zavrieť

Porady

Účtovanie nájmu nebytových priestorov - kancelária

Čafte poraďáci, som tu úplne nový, ani poriadne neviem ako to tu funguje, ale mám súrny problém, tak nemárnim čas prechádzaním porady. K mojej téme účtovanie prenájmu priestorov som tu veľa nenašiel. Ale rovno k veci. Mám zmluvu o prenájme nebyt. priest., k nej mám splátkový kalendár a ňom každú splátku rozdelenú na nájom, služby a samo DPH. Neviete mi prosím niekto poradiť ako to zaúčtovať v PÚ so všetkým čo k tomu patrí. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    neviem či si nájomca a či prenajímateľ...či ssi plátca DPH alebo nie...
    upresni!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pepo2003 Pozri príspevok
    Čafte poraďáci, som tu úplne nový, ani poriadne neviem ako to tu funguje, ale mám súrny problém, tak nemárnim čas prechádzaním porady. K mojej téme účtovanie prenájmu priestorov som tu veľa nenašiel. Ale rovno k veci. Mám zmluvu o prenájme nebyt. priest., k nej mám splátkový kalendár a ňom každú splátku rozdelenú na nájom, služby a samo DPH. Neviete mi prosím niekto poradiť ako to zaúčtovať v PÚ so všetkým čo k tomu patrí. Vopred ďakujem.
    Prechádzanie poradou a nachádzanie správnych odpovedí je márnenie času ? to by mohli povedať aj odpovedajúci, že odpovedať na príspevky je márnením času nie? K samotnej odpovedi: nájomné podľa splátkového kalendára, 518, 343/321.

    pepo2003 je offline (nepripojený) pepo2003

    pepo2003
    Zdravím Tweety. Máš pravdu, asi mi to v tej rýchlosti nešťastne vykĺzlo a určite som to tak nemyslel. Tak chcem vyjadriť moje sorry a zároveň vďačnosť za odpovede. Dúfam, že som sa nikoho nejako veľmi nedotkol.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    pepo2003 Pozri príspevok
    .......... Ale rovno k veci. Mám zmluvu o prenájme nebyt. priest., k nej mám splátkový kalendár a ňom každú splátku rozdelenú na nájom, služby a samo DPH. Neviete mi prosím niekto poradiť ako to zaúčtovať v PÚ so všetkým čo k tomu patrí. Vopred ďakujem.
    pr:

    nájom ......................7 000 MD 518 xxx anal. nájom
    energie ....................1 000 MD 502 xxx anal. energie
    služby ......................2 000 MD 518 xxx anal.služby - upratovanie a p.
    DPH vstup 19% ..........1 900 MD 343 xxx DPH vstup
    dodavateľ ................11 900 DAL 321 xxx


    pepo2003 je offline (nepripojený) pepo2003

    pepo2003
    Ďakujem pekne za odpovede. Ináč načo je to rozdelenie splátky v splátkovom kalendári na nájomné a služby? Prenajímateľ si to urobil iba pre seba, keď aj nájom aj služby účtujem na 518?

    pepo2003 je offline (nepripojený) pepo2003

    pepo2003
    Ešte by som mal jednu otázočku. Mám ten splátkový kalendár riešiť každý mesiac ako sú splátky cez interný doklad alebo cez došlé faktúry? Ďiky moc.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pepo2003 Pozri príspevok
    Ešte by som mal jednu otázočku. Mám ten splátkový kalendár riešiť každý mesiac ako sú splátky cez interný doklad alebo cez došlé faktúry? Ďiky moc.
    Každý mesiac podľa dátumu na spl. kalendári, to akú formu účtovania si zvolíš,je na tvojom rozhodnutí, ja to rieším cez podsystém dodávatelia.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    pepo2003 Pozri príspevok
    Ešte by som mal jednu otázočku. Mám ten splátkový kalendár riešiť každý mesiac ako sú splátky cez interný doklad alebo cez došlé faktúry? Ďiky moc.
    Ja si nakopírujem spl. kalendár a každý mesiac účtujem príslušný riadok ako DF.

    mária68 je offline (nepripojený) mária68

    mária68
    Chcem sa Vás spýtať, milí poraďáci, v zmluve o prenájme nebytových priestorov mám presne rozpísanú sumu za jeden mesiac. Podľa splátkového kalendára máme však platiť kvartalne. Mám o prenájme účtovať mesačne?

    janyca je offline (nepripojený) janyca

    janyca
    ahojte, mám prípad SZČO si prenajíma nebytové priestory, mám na to zmluvu, ako mam účtovat v JU úhrady nájmu z účtu? myslím si že réžia, opravte ma ked sa mýlim...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.