Zavrieť

Porady

veľký problém

prosím, poraďte kto môže..

podnikateľ je živnostník, ale všetko začal presúvať do svojej novozaloženej s.r.o., ktorú časom zruší.
podnikáme v službách podľa § 15ods. 7,8 Z.o DPH. sme štvrťroč. platcovia DPH v s.r.o., v živnosti mesačný
problém mám v tom, že ako sa začali služby, aj fakturácia presúvať, vznikol problém:
došlé faktúry od dodávateľa nám boli vystavené na živnosť (tam už bolo urobené samozdanenie ), ale uhradili sme ich zo s.r.o., túto službu mi zas fakturujeme ďalej - zákazníkom (pre nich sme dodávateľom). zákazníci nám však našu faktúru uhradili do s.r.o.,
nám už faktúru dodávateľ neopraví..

prosím, pomôžte ako sa to dá riešiť
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erika 1982 je offline (nepripojený) Erika 1982

    Erika 1982
    Asi by mal živnostík "refakturovať" tie služby do s.r.o., ale mám pocit, že tam sa už bude jednať o podanie dodatočného DP (ak to nie je čerstvá vec)

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Erika, Ďakujem za veľmi promptnú odpoveď !!!
    ja som to tuším prefakturovávala, ale s.r.o. to fakturovala živnostníkovi :-(
    pozriem to... lebo teraz som vo veľkom strese...

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    Mickya Pozri príspevok
    prosím, poraďte kto môže..

    podnikateľ je živnostník, ale všetko začal presúvať do svojej novozaloženej s.r.o., ktorú časom zruší.
    podnikáme v službách podľa § 15ods. 7,8 Z.o DPH. sme štvrťroč. platcovia DPH v s.r.o., v živnosti mesačný
    problém mám v tom, že ako sa začali služby, aj fakturácia presúvať, vznikol problém:
    došlé faktúry od dodávateľa nám boli vystavené na živnosť (tam už bolo urobené samozdanenie ), ale uhradili sme ich zo s.r.o., túto službu mi zas fakturujeme ďalej - zákazníkom (pre nich sme dodávateľom). zákazníci nám však našu faktúru uhradili do s.r.o.,
    nám už faktúru dodávateľ neopraví..

    prosím, pomôžte ako sa to dá riešiť
    ďakujem
    Nakoľko som presne v tej iste situácii ako ty, spravila som tú istú chybu. Riešila som to tak, že som jednoducho uhradila zo živnosti tú istú sumu aká bola na faktúre aj s V.S. do s.r.o. V živnosti som si to zaúčtovala ako úhradu faktúry (veď dodávateľovi je to jedno z akého účtu mu bola faktúra uhradená). V s.r.o. sa mi to + a - vynulovalo a účtovala som to ako mylné platby.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Sarah Pozri príspevok
    Nakoľko som presne v tej iste situácii ako ty, spravila som tú istú chybu. Riešila som to tak, že som jednoducho uhradila zo živnosti tú istú sumu aká bola na faktúre aj s V.S. do s.r.o. V živnosti som si to zaúčtovala ako úhradu faktúry (veď dodávateľovi je to jedno z akého účtu mu bola faktúra uhradená). V s.r.o. sa mi to + a - vynulovalo a účtovala som to ako mylné platby.
    Je to možné riešenie, ale len dočasné. Treba živnostníka upovedomiť, aby sa nehral ako v "materskej škôlke" a dozrel čo, pre koho, a kde .

    olio je offline (nepripojený) olio

    olio
    Orsz Pozri príspevok
    Je to možné riešenie, ale len dočasné. Treba živnostníka upovedomiť, aby sa nehral ako v "materskej škôlke" a dozrel čo, pre koho, a kde .
    Súhlasím v plnom rozsahu... V tejto situácii treba rozposlať všetkým svojim obchodným partnerom avízo o transformácii subjektu s novými iniciálami, aby nemali z toho aj oni guláš...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.