Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

Chcem sa opýtať, keď pracovníčka je na materskej dovolenke, do koľkých mesiacov zo zákona sa jej drží miesto v organizácii ? Do 6 mesiacov alebo do 3 rokov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MD trvá 28 týždňov, u osamelých je to 37 týždňov. Po ukončení MD je RD. Počas MD a RD platí zákaz výpovede zo strany zamestnávateľa, tú môže dať iba podľa §63odst.1písm.-zrušenie alebo premiestnenie zamestnáv.alebo jeho časti.
    Naposledy upravil Tweety : 19.10.07 at 10:53 Dôvod: doplnenie §

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    viem, potom to už je rodičovský príspevok. Ale dokedy sa v organizácii drží miesto zamestnankyni ktorá je s dieťaťom doma ?

    Ežor je offline (nepripojený) Ežor

    Ežor
    Zo zákona, ak nastúpiš do zamestnania po MD /28 týždňov/ tak by ťa mali zaradiť na tú istú pracovnú pozíciu. Ak nastúpiš po skončení RD /3 roky/ zamestnať by ťa mali, ale už si nemôžeš nárokovať svoju pracovnú pozíciu,ktorú si mala pred nástupom na MD. Ale v praxi to vypadá asi tak, že ak nastúpiš po RD, zamestnávateľ ti dá výpoveď, lebo na tvojom mieste je iná pracovníčka/vlastná skúsenosť - po každej RD som dostala výpoveď/

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Tweety ďakujem.

    Ežor to poznám, že po rodičovskej dovolenke dáva zamestnávateľ výpoveď. Ale keď žena chce nastúpiť pred ukončením 3 rokov rodičovskej dovolenky ? Napríklad chce nastúpiť po 2 rokoch, teda keď dieťa nemá ešte 3 roky ? Vtedy tiež patrí zamestnankyni to isté miesto v organizácii, alebo to platí len do tých 28 týždňov (6 mesiacov) ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Rubrika Pozri príspevok
    Tweety ďakujem.

    Ežor to poznám, že po rodičovskej dovolenke dáva zamestnávateľ výpoveď. Ale keď žena chce nastúpiť pred ukončením 3 rokov rodičovskej dovolenky ? Napríklad chce nastúpiť po 2 rokoch, teda keď dieťa nemá ešte 3 roky ? Vtedy tiež patrí zamestnankyni to isté miesto v organizácii, alebo to platí len do tých 28 týždňov (6 mesiacov) ?
    Nie, právo na rovnaké pracovné miesto má iba po návrate z MD, pri návrate z RD má dostať miesto podľa PZ.

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    TWEETY ďakujem za vysvetlenie. A ešte mi, prosím ťa, vysvetlíš čo znamená skratka PZ ?

    Rubrika je offline (nepripojený) Rubrika

    som žena ako každá iná :) Rubrika
    Och, v pondelok mi akosi nezapaľuje. A keď v organizácii je len jedno miesto, ktoré ona vykonávala, a to je obsadené inou pracovníčkou ? Pýtam sa, lebo nastúpila som na miesto jednej pracovníčky, ktorá šla na materskú dovolenku. Do 6 mesiacov sa určite nevráti. Tá funkcia, ktorú vykonávam, je len jedna. A mám obavy, že keby chcela tá pani sa vrátiť do práce pred ukončením 3 rokov rodičovskej dovolenky, že organizácia jej to miesto uvoľní a mne dajú výpoveď, keďže viac miest v tejto funkcii nie je.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Predpokladám, že ťa zamestnali na jej zastupovanie. Takže je viac ako isté, že keď sa bude chcieť vrátiť, tak tvoje zastupovanie sa končí, a ona nastúpi na svoje miesto. Ju zamestnávateľ musí vziať naspäť do práce.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.