Zavrieť

Porady

zaúčtovanie kamery s príslušenstvom

Prosím poraďte. Ak je na bločku z RP uvedená kamera v hodnote 28 563,- Sk bez DPH, kabel, kazety, taška na kameru a iné príslušenstvo ku kamere (sandisk) všetko v celkovej hodnote aj s kamerou - 32 090,- Sk, tak je to potrebné v tejto obstarávacej cene zaradiť do DHM a odpisovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bodena Pozri príspevok
    Prosím poraďte. Ak je na bločku z RP uvedená kamera v hodnote 28 563,- Sk bez DPH, kabel, kazety, taška na kameru a iné príslušenstvo ku kamere (sandisk) všetko v celkovej hodnote aj s kamerou - 32 090,- Sk, tak je to potrebné v tejto obstarávacej cene zaradiť do DHM a odpisovať?
    Je to technický celok, alebo to príslušenstvo ku kamere vieš použiť aj bez tej kamery? Takže zaradiť a odpisovať.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    smith Pozri príspevok
    Je to technický celok, alebo to príslušenstvo ku kamere vieš použiť aj bez tej kamery? Takže zaradiť a odpisovať.
    Môžte zaradiť aj ako zásoby (OC je do 30.000,- Sk bez DPH-teda ak ste platiteľ DPH a doba použiteľnosti dlhšia ako 1 rok)
    prípadne zaradiť a stanoviť si odpisy, ale minimálne na 13 mesiacov

    Vzhľadom na OC nad 30.000,- bez DPH (moja nepozornosť) je potrebné postupovať podľa príspevku 2 od Smith.
    Naposledy upravil atka4 : 14.01.08 at 19:51

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Bodena Pozri príspevok
    Prosím poraďte. Ak je na bločku z RP uvedená kamera v hodnote 28 563,- Sk bez DPH, kabel, kazety, taška na kameru a iné príslušenstvo ku kamere (sandisk) všetko v celkovej hodnote aj s kamerou - 32 090,- Sk, tak je to potrebné v tejto obstarávacej cene zaradiť do DHM a odpisovať?
    atka4 Pozri príspevok
    Môžte zaradiť aj ako zásoby (OC je do 30.000,- Sk bez DPH-teda ak ste platiteľ DPH a doba použiteľnosti dlhšia ako 1 rok)
    prípadne zaradiť a stanoviť si odpisy, ale minimálne na 13 mesiacov
    Spolu to je 32 090,- podľa zadania, tak nemôžno jednorázovo odpísať.

    Tých 13 mesiacov máš odkiaľ?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    smith Pozri príspevok
    Tých 13 mesiacov máš odkiaľ?
    Hmotný majetok, ktorého ocenenie je nižšie ako 30 tis. Sk a doba použiteľnosti je dlhšia ako rok, môže účtovná jednotka v zmysle § 13 ods. 6 Postupov PÚ tiež odpisovať ako dlhodobý hmotný majetok. Dobu odpisovania takéhoto majetku si určí podľa platných zásad (predpokladaná doba použiteľnosti, rýchlosť opotrebovania atď...). Doba účtovného odpisovania sa udáva spravidla v mesiacoch. A minimálny počet mesiacov nato, aby bola splnená podmienka pre zaradenie do dlhodobého majetku (použiteľnosť nad 1 rok) je 13 mesiacov.
    Účtovné odpisy zaúčtované v tomto prípade na účte 551 sú v náväznosti na znenie § 17 ods. 1 písm. b) ZoDP zároveň aj daňovými odpismi (ako súčasť HV vykázaného v účtovníctve).

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    smith Pozri príspevok
    Spolu to je 32 090,- podľa zadania, tak nemôžno jednorázovo odpísať.

    Tých 13 mesiacov máš odkiaľ?
    Letmo som prebehla sumy a myslela som, že tých 28563 je suma bez DPH a 32090 je s DPH, nechtiac som uviedla do omylu, tak upravím svoj príspevok.
    K tvojej 2. otázke už stihol pripnúť odpoveď andrej rv, č.5

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    atka4 Pozri príspevok
    Letmo som prebehla sumy a myslela som, že tých 28563 je suma bez DPH a 32090 je s DPH, nechtiac som uviedla do omylu, tak upravím svoj príspevok.
    K tvojej 2. otázke už stihol pripnúť odpoveď andrej rv, č.5
    To je v pohode. Aj som to ocenil. A našiel som aj tú tému, ktorú si nevedela pripojiť a potom si to zmazala.

    zaúčtovanie kamery s príslušenstvom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.