Zavrieť

Porady

Oceňovanie majetku a záväzkov v cudzej mene podľa nadnárodnej úpravy

Potrebovala by som nejaké informácie ohľadne oceňovania majetku a záväzkov v cudzej mene podľa národnej aj nadnárodnej úpravy. Hľavne tú nadnárodnú, myslím, žeby to mohlo byť IAS 37 ale nie som si istá, keďže nemám k dispozícií Medzinárodné účtovné štandardy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lucia85 je offline (nepripojený) lucia85

    lucia85
    ahoj, myslím, že skôr IAS 39. Máš nejaký konkrétny problém?
    Prepočet majetku a záväzkov v cudzej mene na slovenskú ku dňu, ku ktorému sa zostavuje ÚZ - prepočítať kurzom NBS. Výpočet a účtovanie kurzových rozdielov sa uskutočňuje preto, aby sa zreálnilo ocenenie majetku a záväzkov a zabezpečilo sa tak ich verné a pravdivé zobrazenie v ÚZ. Kurzové rozdiely vyčíslené ku dňu, ku ktorému sa zostavuje ÚZ sú nerealizované kurzové rozdiely a nespôsobujú tok peňažných prostriedkov, účtujú sa buď s vplyvom na VH, t.j. účty 56x,66x alebo s vplyvom na vlastné imanie - účet 414 - oceňovacie rozdiely z precenenia majetku a záväzkov

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    V rámci tejto témy sa chcem opytať: je možné účtovať o kurzových rozdieloch z neuhradených pohľadávok a záväzkov v priebehu účtovného obdobia? Teda napríklad ku koncu každého mesiaca, s tým, že prvý deň následujúceho mesiaca sa tieto kurzové rozdiely stornuju? ďakujem

    csillus je offline (nepripojený) csillus

    Som študentkou Ekonomickej univerzity (odbor účtovníctvo) v Bratislave. ...viac csillus
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať k tejto téme.. Potrebovala by som pomôcť s vypracovaním jedného zadania ktoré sa týka tejto témy. Úlohou je vypracovať zadanie, v ktorom mám zosumarizovať ustanovenia upravujúce problematiku oceňovania majetku a záväzkov v cudzej mene a mám vychádzať z národnej a nadnárodnej úpravy. Ďakujem moc..

    Oceňovanie majetku a záväzkov v cudzej mene podľa nadnárodnej úpravy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.