Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Prosím vás, vedel by mi niekto poradiť ako to bolo s oznamovacou povinnosťou pre rok 2003? Viem, že bola chvíľu aj zrušená, ale neviem v ktorom roku. Aké boli podmienky pre túto oznam.povinnosť ?
Pomôžte prosím!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Deni, mohol (-a) by si napísať konkrétnejšie o akú oznamovaciu povinnosť sa jedná?
    Oznamovacie povinnosti totiž vyplývajú z mnohých zákonov.

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Myslím tým oznamovaciu povinnosť - § 32 ods.5 zákona o správe daní, to znamená oznamovanie uskutočnených platieb fyzickým osobám daňovému úradu, vždy v
    terníne do 31.01.
    Nová právna úprava priniesla pre rok 2004 výraznú zmenu a to že suma 10 000,- sa zvýšila na 100 000,- Sk. Ja si už ale nepamätám ako to bolo pre rok 2003. Ak vieš tak mi prosím ťa poraď.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Pre platby FO uskutočnené v roku 2003 v zmysle citovaného §, za ktoré sa podávalo oznámenie do 30.01.2004, platila hranica ako píšeš, t.j. 10 000,- Sk.

    mv66 je offline (nepripojený) mv66

    mv66
    Kedze zmena nastala 1.1.2005 je skutocne hranica pre rok 2004 100.000,- a nie povodnych 10.000,-? Ved nastavenie softveru cely rok 2004 sledovali sucty sum a porovnavali ich s hranicou 10.000,- no nie? Rok 2003 mi je jasny, ale rok 2004 nie.

    BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

    BEATA7777
    tak teraz tomu nerozumiem koľko je vlastne oznamovacia povinnosť 10000,- či 100000,- ak niekomu vyplatim v hotovosti za tovar alebo službu a neprejde to cez RP a ani cez učet. Prosím vystvetlite mi to. Ja som aj za r.2004 oznamovla každého nad 10000,-- Sk. A teraz mám z toho chaos

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    BEATA7777
    tak teraz tomu nerozumiem koľko je vlastne oznamovacia povinnosť 10000,- či 100000,- ak niekomu vyplatim v hotovosti za tovar alebo službu a neprejde to cez RP a ani cez učet. Prosím vystvetlite mi to. Ja som aj za r.2004 oznamovla každého nad 10000,-- Sk. A teraz mám z toho chaos
    Ak máš doklady, že si zaplatila FO v r.2004 v hotovosti úhrnom (príjmový doklad nemusí byť vždy z RP) nad 100 tis., vznikla ti oznamovacia povinnosť.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Už za rok 2004 keď si v januári 2005 oznamovala platby DU bola hranica posunutá na sumu 100tis Sk.

    gbt je offline (nepripojený) gbt

    gbt
    Oznamovacia povinnost sa nevztahuje iba na jednorazovu platbu v hotovosti FO. Zahrna vsetky platby uhradene v hotovosti tej istej FO v priebehu predchadzajuceho celeho kalendarneho roka. Treba ich spocitat....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.