Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti § 228a

Dobrý deň.Poraďte mi prosím ohľadne §228 a.Doteraz sme mali upratovačky na Dohodu o vykonaní práce §226.Za 1 kalendar.rok mali max.300h odpracovaných.Teraz pozerám ,že sa to zvýšilo na 350 h ročne.Chcem vedieť či nebude lepšie s nimi uzatvoriť Dohodu o pracovnej činnosti §228 a.Podmienku ,že pracovná doba nesmie prevýšiť 1O h týždenne splňaju.Ešte k ukončeniu tejto dohody tam sa píše ,že môže sa ukončiť obojstranne k dohodnutému dňu.alebo jednostranne s 15 dennou výpovednou lehotou.Prosím Vás ti isté platí aj pri §226? Ako má vyzerať to ukončenie? Máte prosím nejaký vzor?Ja som dala do vyhľadávania a nenašlo mi nič.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Pri prac.pozícii upratovačky je určite správnejšia dohoda o prac.činnosti,nakoľko sa jedná o opakovanú činnosť.Pozor dohoda o vyk.práce a dohoda o prac.činn.sa počty hodín za kal.rok sčítavajú.Takže do konca roka môžu mať na obidve dohody max.350 hod.Ak sa účastníci dohodnú môže byť dohoda podľa § 226 aj predčasne.

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    Áno rozumiem ,ďakujem.Prosím Vás ešte tá dohoda o ukončení pri §226 a§228 má ako vyzerať?To je Dohoda o ukončení podľa §60?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    vikinka Pozri príspevok
    Pri prac.pozícii upratovačky je určite správnejšia dohoda o prac.činnosti,nakoľko sa jedná o opakovanú činnosť.Pozor dohoda o vyk.práce a dohoda o prac.činn.sa počty hodín za kal.rok sčítavajú.Takže do konca roka môžu mať na obidve dohody max.350 hod.Ak sa účastníci dohodnú môže byť dohoda podľa § 226 aj predčasne.
    vikinka ,tieto dohody sa nesčítavajú dohromady. Sčítavajú sa len všetky DoVP a osobitne sa sleduje DoPČ.

    stefanf je offline (nepripojený) stefanf

    som živnostík stefanf
    A ešte k tomu ,že DoVP sa sčítavajú zvlášť a tiež dohody DoPČ zvlášť.ďakujem,všimla som si to až teraz,nebola som tu dlhšie.

    Dohoda o pracovnej činnosti § 228a

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.