Zavrieť

Porady

Daňová povinnosť

Ahojte poradáci,poprosím Vás o radu.Dňa 24.09. sme vystavili fa do Srbska v hodnote 5000 EUR.Do daň.dokladov som prepočítala kurzom dňa vydania .Uhrada prišla 28.9.Stroj však vyvážame až 23.10.,prepravuje odberateľ.Prvá otázka -Ktorý den je dňom daňovej povinnosti.?Den vydania fa alebo den potvrdený colnicou.? Pracujem V MRP-DOS a do výkazu DPH by mala ísť suma do riadku 8,hoci som v daň.skupine vo fa dala 2/pre tretie krajiny/vo výkaze dph do riadku 8 tiež skupinu 2 a natiahne mi sumu len do riadku 1.Poradte ako to má byť správne? Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Koreniny Macek Pozri príspevok
    Ahojte poradáci,poprosím Vás o radu.Dňa 24.09. sme vystavili fa do Srbska v hodnote 5000 EUR.Do daň.dokladov som prepočítala kurzom dňa vydania .Uhrada prišla 28.9.Stroj však vyvážame až 23.10.,prepravuje odberateľ.Prvá otázka -Ktorý den je dňom daňovej povinnosti.?Den vydania fa alebo den potvrdený colnicou.? Pracujem V MRP-DOS a do výkazu DPH by mala ísť suma do riadku 8,hoci som v daň.skupine vo fa dala 2/pre tretie krajiny/vo výkaze dph do riadku 8 tiež skupinu 2 a natiahne mi sumu len do riadku 1.Poradte ako to má byť správne? Dakujem za rady.
    Deň výstupu tovaru z územia EU - potvrdený colnicou v JCD.
    uctovnicka Koreniny Macek
    Dakujem za odpoved , aspon mam čas si teraz najsť odpoved aj na vypracovanie výkazu dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.