Zavrieť

Porady

Valutová pokladňa a kurz NBS

Prosím Vás o radu.
Dňa 18.10.2007 som vyberala EUR do valutovej pokladne. 19.10.2007 som nimi uhrádzala faktúru v hotovosti. V pokladni používam kurz NBS.
Výber 18.10.2007 1000,-EUR x 33,620 = 33 620,- Sk
Úhrada 19.10.2007 1000,-EUR x33,538 = 33 538,- Sk
V pokladni mi neostali žiadne EUR, ale v SK mi tam ostal rozdiel. Treba s ním niečo urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Na konci roku si urobíš prepočet zostatku valutovej pokladne kurzom 31.12. a ten rozdiel vyrovnáš.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    renatan Pozri príspevok
    Na konci roku si urobíš prepočet zostatku valutovej pokladne kurzom 31.12. a ten rozdiel vyrovnáš.
    K 31.12. je tam zostatok 0,- EUR. Teda aj prepočet bude 0,- Sk.

    trina je offline (nepripojený) trina

    trina
    smith Pozri príspevok
    K 31.12. je tam zostatok 0,- EUR. Teda aj prepočet bude 0,- Sk.
    A ten rozdiel v SK, ktorý mi vznikol 19.10.2007 ide do kurzových?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Pri účtovaní v cudzej mene netreba vždy použiť kurz NBS, viď §25, odst.3 zákona o účtovníctve:
    pri peňažných prostriedkoch v rovnakej cudzej mene v pokladnici účtovnej jednotky, možno za spôsob ocenenia podľa odseku 1 považovať aj ocenenie úbytku cenou zistenou váženým aritmetickým priemerom alebo spôsobom, keď prvá cena na ocenenie prírastku príslušného druhu majetku sa použije ako prvá cena na ocenenie úbytku tohto majetku.
    V tom prípade pri vklade 1000EUR a vybere 1000EUR by ani nevznikol rozdiel...

    trina je offline (nepripojený) trina

    trina
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Pri účtovaní v cudzej mene netreba vždy použiť kurz NBS, viď §25, odst.3 zákona o účtovníctve:
    pri peňažných prostriedkoch v rovnakej cudzej mene v pokladnici účtovnej jednotky, možno za spôsob ocenenia podľa odseku 1 považovať aj ocenenie úbytku cenou zistenou váženým aritmetickým priemerom alebo spôsobom, keď prvá cena na ocenenie prírastku príslušného druhu majetku sa použije ako prvá cena na ocenenie úbytku tohto majetku.
    V tom prípade pri vklade 1000EUR a vybere 1000EUR by ani nevznikol rozdiel...
    My máme v internej smernici, že budeme používať kurz NBS. Celé účtovné obdobie spôsob účtovania nemôžene meniť.
    Na konci roka budem mať 0 EUR. Takže ani žiadne kurzové rozdiely mi nevzniknú.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Máš pravdu, v pokladni ti KR nevznikne, len pri úhrade fa. Ale v každom prípade sa vzniknuté prípadné KR rozdiely v priebehu roka riešia 31.12.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    trina Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu.
    Dňa 18.10.2007 som vyberala EUR do valutovej pokladne. 19.10.2007 som nimi uhrádzala faktúru v hotovosti. V pokladni používam kurz NBS.
    Výber 18.10.2007 1000,-EUR x 33,620 = 33 620,- Sk
    Úhrada 19.10.2007 1000,-EUR x33,538 = 33 538,- Sk
    V pokladni mi neostali žiadne EUR, ale v SK mi tam ostal rozdiel. Treba s ním niečo urobiť?
    Potom sorry, asi som nepochopil zadanie otázky...

    Valutová pokladňa a kurz NBS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.