Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Prosím Vás, opíše mi niekto ako sa vypočíta zrážková dan pre drobného prispievateľa do časopisu.
Napríklad honorár je 10 000,-
2 % LF - 200,-


ďalej sa pýtam Vás, potrebujem si niečo potvrdiť.

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wendy je offline (nepripojený) wendy

    wendy
    honorar 10 000 Sk
    zaklad dane 10 000 Sk - 4 000 Sk (40% pausalne vydavky) = 6 000 Sk
    zrazkova dan = 1 140 Sk (19% zo 6 000 Sk)
    prispevok do LF 2% = 200 Sk

    honorar netto 10 000 - 1 140 - 200 = 8 660 SK
    ďakujem, Vám.
    Presne tak som to robila. Lenže, ekonómka, ktorej chystám podklady, si myslí niečo iné. A aj môj šéf sa prikláňa na jej stranu.
    Ona tvrdí, podľa mňaje to blud.
    že vydavateľ nemôže odpočíta paušálne výdavky 40%, ale má odviesť zrážkovú daň z celeho honorára. Teda 19% z 10 000,-.
    Už viackrát som s ňou prišla do konfliktu, neviem ako jej to mám vysvetliť, že môj postup bol správny.
    ďakujem Vám pekne, už som si myslela, že to nerobím fakt dobre, úplne ma domotala.
    Dovi.

    wendy je offline (nepripojený) wendy

    wendy
    nasa ekonomka, ktorej chystam podklady si mysli, ze je to spravne ...
    nech si ta vasa pozrie blizsie zakon a da vam za pravdu, pretoze je to tak spravne
    To ona mne vykrikovala, že si mám pozrieť zákon. Som z toho dosť vytočená, lebo si myslím, že to má byť tak, ako to robím.

    Ahoj Hanka

    wendy je offline (nepripojený) wendy

    wendy
    na aky paragraf zakona sa odvolava vasa ekonomka?...pretoze podla §43 ods 5 pism. b je to spravne tak ako to obe robime

    wendy je offline (nepripojený) wendy

    wendy
    tak tym by som sa nechvalila...nech si pozrie zakon...mna tiez spravkyna presviedcala o niecom co bolo v rozpore so zakonom...ak chces mat 100% istotu podaj dobyt na stranke danoveho riaditelstva...mne zatial poslali odpoved tak do tyzdna
    To, som bola včera taká nazúrená, že prvé čo bolo tak som volala na DÚ, na generálne, presne tej osobe, ktorá má na starosti metodiku.
    Nehovorila som jej, ako som to ja robila, ale ako sa to má robiť, povedala mi do telefónu, také isté riešenie, aké máme my.
    Lenže, šéf pri tom nebol.
    Tak sme sa vybrali, na DÚ osobne.
    Na nešťastie tá pani s ktorou som telefonovala tam už nebola, ale bol tam šéf celého oddelenie, a teraz sa podrž,
    Bez akýchkoľvek pochybnosti dal za pravdu, tej našej ekonómke, takže ja už som nevedela, čo si myslieť, Rozišli sme sa s tým, že som mu rovno povedala, že ma nepresvedčil.
    No nezastrelil, ma len pre to, lebo bol šéfov známy.
    Dnes som napísala aj mail. tej pani, ona mi ho pri telefone dala, no som zvedavá, čo mi teraz napíše ona. Či mi to znova potvrdí, alebo nie.
    Hanka

    wendy je offline (nepripojený) wendy

    wendy
    na stranke danoveho riaditelstva som to prave nasla...posielam ti link http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ry=&criteria=1 ...snad ti to pojde pozriet...
    mozno by sa tie odpovede obcas mohli pozriet aj zamestnanci danoveho uradu
    Áno mám ďakujem ti veľmi, pekne, už som to vytlačila, pošlem jej to faxom, alebo to dám šéfovi,
    Prepáč, že si pri mne stratila more času, ale vieš si predstaviť, ako ma to štvalo,
    Ahoj maj sa pekne a ešte raz díky

    Hanka

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Wendy, ten link na stranke DÚ som si prečítala a je tam napísané to čo Ty si písala Hanke.

    wendy je offline (nepripojený) wendy

    wendy
    viem, link som jej poslala aby mala kompetentne vyjadrenie, ktore moze predlozit sefovi a presvedcit ho, ze ma pravdu

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    pani ekonÓmke by som zas dala prečítať nasledovné

    §43

    3/ Daň z príjmov plynúcich zo zdrojov na území Slovenskej republiky daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou a neobmedzenou daňovou povinnosťou sa vyberá zrážkou, ak ide o
    ...

    h) príjem autorov za príspevky do novín, časopisov, rozhlasu alebo televízie, ak nejde o umelecký výkon [§ 6 ods. 2 písm. a)],

    5/ Základom dane pre daň vyberanú zrážkou z príjmov uvedených

    ..
    b) v odseku 3 písm. h) je príjem znížený o výdavok vo výške ustanoveného percenta pre tento príjem podľa § 6 ods. 10,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.