Zavrieť

Porady

registrácia daňovníka

Prosím vás neviete mi poradiť ako vyplniť prihlášku k registrácii daňovníka - PO, príp. mi poslať vzor vyplnenej prihlášky? ďakujem
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Čo nevieš vyplniť?
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

môžeme o tom podebatovať ako to mam postupne vyplniť?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zober si výpis z OR a začni vyplňovať. Keď narazíš na niečo čo nevieš napíš.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Na stránke www.drsr.sk sú tieto tlačivá , bolo by vhodné čerpať zo stránky .
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

jasne... prvá strana: vyplním IČO, druh daňovej povinnosti, obchodné meno firmy a jej sídlo, musí tam byť aj telefón a fax? a čo prevažujúca činnosť?
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Tlačivko mám už vytlačené pred sebou, len niektorým veciam tam nerozumiem, resp. aj rozumiem, len som si neni na 100% istá či to vyplňam správne
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Martina CF Pozri príspevok
jasne... prvá strana: vyplním IČO, druh daňovej povinnosti, obchodné meno firmy a jej sídlo, musí tam byť aj telefón a fax? a čo prevažujúca činnosť?
Číslo tlf a faxu nezvyknem vyplňovať. Prevažujúcou činnosťou sa rozumie tá činnosť firmy, ktorú bude firma vykonávať.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

činnosťou firmy je: prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov bez poskytnutia iných než základných služieb spojených s prenájmom. takže toto tam mám napísať, či to môžem aj nejako skrátiť. čo sa týka toho prehlásenia, vyplním že ide o prvú registráciu a podpísať to môže konateľ spoločnosti?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mysimis Pozri príspevok
Číslo tlf a faxu nezvyknem vyplňovať. Prevažujúcou činnosťou sa rozumie tá činnosť firmy, ktorú bude firma vykonávať.
Miška ,ale je tam kolonka na tieto údaje , je dobré ak sa tam uvedú.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Martina CF Pozri príspevok
činnosťou firmy je: prenájom nehnuteľností, bytových a nebytových priestorov bez poskytnutia iných než základných služieb spojených s prenájmom. takže toto tam mám napísať, či to môžem aj nejako skrátiť. čo sa týka toho prehlásenia, vyplním že ide o prvú registráciu a podpísať to môže konateľ spoločnosti?
Skrátiť to môžeš napr. na prenájom nehnut. a bytov. a nebytov. priestorov, lebo súčasťou registrácie je aj priložený výpis z OR. Podpisuje to konateľ firmy. Nezabudni vyplniť aj ďalšie strany.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zita5 Pozri príspevok
Miška ,ale je tam kolonka na tieto údaje , je dobré ak sa tam uvedú.
Zitka, v niektorých prípadoch si konateľ nepraje, aby som tam vypisovala jeho č. tlf. a v niektorých fax ani nemajú. Pri odovzdávaní prihlášky si zvykne pani na DÚ poznačiť moje číslo tlf.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

dobre, takže môžem ísť ďalej, príloha - 1: peňažný ústav, to mi je jasné, zastupovanie v daňovom konaní, tam môžem uviesť konateľa? a splnomocnenec pre doručovanie to nevypĺňam, že?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Vyplniš peňažný ústav, /niekedy zvyknú žiadať fotokópiu zmluvy o zriadeni bú/. splnomocnenca pre doručovanie vypĺňaš len v tom prípade, ak by dú mal doručovať písomnosti na inú adresu ako je adresa firmy.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

ok, osvedčenie o registrácii:
názov a sídlo orgánu ktorý vydal povolenie na zápis do OR: OS BA I, Záhradnícka 10, 81244 BA
číslo rozhodnutia: ????
a uvediem obchodné meno
predmet činnosti, to čo je na prvej strane?
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

ak mám len jeden predmet činnosti, prílohu 2.1 vypĺňať nemusím, že?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Martina CF Pozri príspevok
ok, osvedčenie o registrácii:
názov a sídlo orgánu ktorý vydal povolenie na zápis do OR: OS BA I, Záhradnícka 10, 81244 BA
číslo rozhodnutia: ????
a uvediem obchodné meno
predmet činnosti, to čo je na prvej strane?
Číslo rozhodnutia je číslo na výpise z OR - vložka číslo ......, uvedieš obchodné meno a aj predmet činnosti - ten ktorý si uviedla na prvej strane.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Martina CF Pozri príspevok
ak mám len jeden predmet činnosti, prílohu 2.1 vypĺňať nemusím, že?
Vyplníš aj prílohu č. 2.1 aj v tom prípade ak je len jeden predmet činnosti.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

štatutárny orgán: vyplním konateľa, meno prizvisko, titul, r.č., adersu trv. bydliska
spoločníci: uvediem mená a priezviská všetkých spoločníkov, ich tituly, r.č., výšku vkladu každého spoločníka a % zastúpenie
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

no takže tlačivo mám vyplnené, tak ako ste mi poradili... čo s ním ďalej, odnesiem ho na daňový úrad spolu s výpisom z OR a fotokópiou zmluvy o zriadení BÚ? Alebo ešte niečo? Koľko mám na to času, teda dokedy to tam mám doručiť. Stačí to podať na podateľňu?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Odnesieš na DÚ a registrácia sa musí podať do 30 dní od zápisu do OR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať