Zavrieť

Porady

Zlaté stránky - náklad r.2008?

Mám zmluvu s firmou MEDIATEL (Zlaté stránky) o uverejnení inzercie o našej firme.
Nič tam nie je konkrétne napísané, iba v takej nenápadnej kolónke je, že rok vydania : 08
Faktúra mi príde ešte teraz v r. 2007. Aj uhradím túto faktúru v r. 2007.

Poplatok za zvrejnenie našej firmy v Zlatých stránkach sa bude týkať až roku 2008, alebo to kľuden môžem šupnúť do r. 2007 ?
Ďakujem.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janinkaaa Pozri príspevok
Mám zmluvu s firmou MEDIATEL (Zlaté stránky) o uverejnení inzercie o našej firme.
Nič tam nie je konkrétne napísané, iba v takej nenápadnej kolónke je, že rok vydania : 08
Faktúra mi príde ešte teraz v r. 2007. Aj uhradím túto faktúru v r. 2007.

Poplatok za zvrejnenie našej firmy v Zlatých stránkach sa bude týkať až roku 2008, alebo to kľuden môžem šupnúť do r. 2007 ?
Ďakujem.
Poplatok na faktúre v roku 2007 časovo rozlíšiš- zaúčtuješ na účet 381.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ďakujem Tweety.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Pozrela by som si postupy účtovania, par. 56:

(6) Časovo sa nerozlišujú, napríklad náklady na prípravu a zábeh výkonov, náklady spojené so zlúčením, splynutím a rozdelením spoločností a so zmenou ich právnej formy, náklady na získanie vlastného imania, napríklad upisovanie nových akcií a iné zvyšovanie vlastného imania a s tým súvisiace náklady ako napríklad notárske poplatky a súdne poplatky, provízie maklérom, prospekt emitenta cenných papierov, náklady na školenia a semináre, náklady na marketingové a iné štúdie, náklady na prieskum trhu, náklady na získanie noriem a certifikátov, náklady na uvedenie výrobkov na trh, náklady na reštrukturalizáciu a reorganizáciu podniku alebo časti podniku, náklady na rozšírenie výroby, náklady na reklamu a propagáciu, pokuty, penále, manká a škody, ako aj ostatné náklady podobného charakteru, účtujú sa do nákladov v tom účtovnom období, v ktorom vznikli. Ak tieto služby sú vopred platené, napríklad platené nájomné reklamných plôch, vysielacieho času, inzertného priestoru, časovo sa rozlišujú.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
betka Pozri príspevok
Pozrela by som si postupy účtovania, par. 56:

(6) Časovo sa nerozlišujú, napríklad náklady na prípravu a zábeh výkonov, náklady spojené so zlúčením, splynutím a rozdelením spoločností a so zmenou ich právnej formy, náklady na získanie vlastného imania, napríklad upisovanie nových akcií a iné zvyšovanie vlastného imania a s tým súvisiace náklady ako napríklad notárske poplatky a súdne poplatky, provízie maklérom, prospekt emitenta cenných papierov, náklady na školenia a semináre, náklady na marketingové a iné štúdie, náklady na prieskum trhu, náklady na získanie noriem a certifikátov, náklady na uvedenie výrobkov na trh, náklady na reštrukturalizáciu a reorganizáciu podniku alebo časti podniku, náklady na rozšírenie výroby, náklady na reklamu a propagáciu, pokuty, penále, manká a škody, ako aj ostatné náklady podobného charakteru, účtujú sa do nákladov v tom účtovnom období, v ktorom vznikli. Ak tieto služby sú vopred platené, napríklad platené nájomné reklamných plôch, vysielacieho času, inzertného priestoru, časovo sa rozlišujú.
A tu nejde o inzertný priestor? Betka, bola som presvedčená, že to patrí na MD 381. Kde by si to dala Ty?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Rozalka Pozri príspevok
A tu nejde o inzertný priestor? Betka, bola som presvedčená, že to patrí na MD 381. Kde by si to dala Ty?

Ja sa nehádam, vložila som sem iba 56, aby sa človek mal o čo oprieť...
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Neviem posúdiť, či ide o inzertný priestor.

Normálne v telefónnom zozname bude uvedená naša firma so stručnou charakteristikou našej činnosti a budú tam uvedené naše tel.č.+mail. Všetko to bude trocha zvýraznené a v rámčeku.

Je to náklad na reklamu a propagáciu ? Ak áno, nebudú sa časovo rozlišovať náklady ?
Poraďte dievčatá, prosím.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Janinkaaa Pozri príspevok
Neviem posúdiť, či ide o inzertný priestor.

Normálne v telefónnom zozname bude uvedená naša firma so stručnou charakteristikou našej činnosti a budú tam uvedené naše tel.č.+mail. Všetko to bude trocha zvýraznené a v rámčeku.

Je to náklad na reklamu a propagáciu ? Ak áno, nebudú sa časovo rozlišovať náklady ?
Poraďte dievčatá, prosím.
Sú to náklady na inzerciu v roku 2008, podľa § 56 je to potrebnéčasovo rozlíšiť cez 381. Viď už raz prísp.č.2 a ďalej.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
betka Pozri príspevok
Ja sa nehádam, vložila som sem iba 56, aby sa človek mal o čo oprieť...
Nemyslím, že sa hádaš, práve naopak, polemizujem, lebo teraz som na pochybách, či ide o inzertný priestor a preto sa pýtam úprimne, kde by si to dala? Ď.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

betka Pozri príspevok
Pozrela by som si postupy účtovania, par. 56:

(6) Časovo sa nerozlišujú, napríklad náklady na prípravu a zábeh výkonov, náklady spojené so zlúčením, splynutím a rozdelením spoločností a so zmenou ich právnej formy, náklady na získanie vlastného imania, napríklad upisovanie nových akcií a iné zvyšovanie vlastného imania a s tým súvisiace náklady ako napríklad notárske poplatky a súdne poplatky, provízie maklérom, prospekt emitenta cenných papierov, náklady na školenia a semináre, náklady na marketingové a iné štúdie, náklady na prieskum trhu, náklady na získanie noriem a certifikátov, náklady na uvedenie výrobkov na trh, náklady na reštrukturalizáciu a reorganizáciu podniku alebo časti podniku, náklady na rozšírenie výroby, náklady na reklamu a propagáciu, pokuty, penále, manká a škody, ako aj ostatné náklady podobného charakteru, účtujú sa do nákladov v tom účtovnom období, v ktorom vznikli. Ak tieto služby sú vopred platené, napríklad platené nájomné reklamných plôch, vysielacieho času, inzertného priestoru, časovo sa rozlišujú.


Môj prípad bude, že musím časovo rozlíšiť. Zaplatím v r. 2007, ale telefónny zoznam vyjde až v r. 2008. Čiže je to služba platená vopred.
Ďakujem Vám.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Práve mám aj ja v rukách tú istú "FA" (pričom je tu uvedené-nie je dokladom pre odpočet DPH).

V texte je popis:-zvýzaznený názov (cena)
- ďalšie číslo opakované (cena)
- adresa pre e-mail.

Obdobie, kt. sa týka tento produkt tu nie je však uvedený, (čudné...)

Pôjde o inzertný priestor, teda je potrebné ČR - je tu poznámka na "FA": názov inzerenta.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
betka Pozri príspevok
Práve mám aj ja v rukách tú istú "FA" (pričom je tu uvedené-nie je dokladom pre odpočet DPH).

V texte je popis:-zvýzaznený názov (cena)
- ďalšie číslo opakované (cena)
- adresa pre e-mail.

Obdobie, kt. sa týka tento produkt tu nie je však uvedený, (čudné...)

Pôjde o inzertný priestor, teda je potrebné ČR - je tu poznámka na "FA": názov inzerenta.
Prepokladám, že po úhrade príde riadna faktúra.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ibaže na nej bude predpokladám detto, iba dátum dodania tam bude. Zaujímavé je, že je tu vyčíslené: ZD+DPH...
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mám také faktúry dve a ani na jednej som nenašla rok vydania alebo obdobie, na ktoré sa platí.

Pozrela som si zmluvu a na zmluve je uvedený rok vydania 2007. Aj tak to budete časovo rozlišovať?
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

na aký účet účtujete zlaté stránky-mediatel-518?
Ďakujem
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
na aký účet účtujete zlaté stránky-mediatel-518?
Ďakujem
Zuzi hore vyšie sme sa o tom bavili, ČR?.
Dostala som už i ja ostrú FA, keď som tam urobila kuk, nevidela som nikde ani pod mikroskopom, že sa jedná o rok 2008. Pamatám si, že tam bolo písané o inzercii.......nechávam to ešte bokom, pretože táto situácia ma stavia do 2 polôh:
1. 518-reklama a inzercia, kt. sa nerozlišuje ČR
2. alebo ide o inzertný priestor, ČR.
Dodavateľ by to mohol trošku lepšie špecifikovať, ...
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

betka Pozri príspevok
Zuzi hore vyšie sme sa o tom bavili, ČR?.
Dostala som už i ja ostrú FA, keď som tam urobila kuk, nevidela som nikde ani pod mikroskopom, že sa jedná o rok 2008. Pamatám si, že tam bolo písané o inzercii.......nechávam to ešte bokom, pretože táto situácia ma stavia do 2 polôh:
1. 518-reklama a inzercia, kt. sa nerozlišuje ČR
2. alebo ide o inzertný priestor, ČR.
Dodavateľ by to mohol trošku lepšie špecifikovať, ...
ja na mojej fakture tiež vobec nemam spomenute,akeho obdobia sa to tyka
(by ma to ani nenapadlo sa nad tym zamyslieť,keby ste to tu nerozoberali)
možno -žeby mediatel uzatvaral ešte nejake samostatne zmluvy a tam to obobie vyšpecifikoval aj o čo sa vlastne jedna..
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ja na mojej fakture tiež vobec nemam spomenute,akeho obdobia sa to tyka
(by ma to ani nenapadlo sa nad tym zamyslieť,keby ste to tu nerozoberali)
možno -žeby mediatel uzatvaral ešte nejake samostatne zmluvy a tam to obobie vyšpecifikoval aj o čo sa vlastne jedna..

Asi zdvihnem nabudúci týždeň telefon, a zavolám tam, čo tým myslia...
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

betka Pozri príspevok

Asi zdvihnem nabudúci týždeň telefon, a zavolám tam, čo tým myslia...
betka ked nieco mudres zistis, napises prosim na poradu?
dik moc
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ZuzanaP Pozri príspevok
Mám také faktúry dve a ani na jednej som nenašla rok vydania alebo obdobie, na ktoré sa platí.

Pozrela som si zmluvu a na zmluve je uvedený rok vydania 2007. Aj tak to budete časovo rozlišovať?
Drž sa toho zvýrazneného a zmluvu prilož k DF. V tvojom prípade nie je dôvod na časové rozlíšenie, keďže Zl. stránky budú vydané v r. 2007.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ja na mojej fakture tiež vobec nemam spomenute,akeho obdobia sa to tyka
(by ma to ani nenapadlo sa nad tym zamyslieť,keby ste to tu nerozoberali)
možno -žeby mediatel uzatvaral ešte nejake samostatne zmluvy a tam to obobie vyšpecifikoval aj o čo sa vlastne jedna..
Poznám faktúry M.... už niekoľko rokov, nikdy na DF nebolo uvedené obdobie - ale všetko je uvedené v zmluve, preto sa vždy dožadujem aj zmluvy (od klienta).
No a tie ich preddavkové fa s vyčíslenou DPH - sú obrazom zaspatého ek. manažmentu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať