Zavrieť

Porady

lístek od šatny

Pracovník ze zahraniční služební cesty, při vyúčtování dodal mimo jiné i doklad ze šatny - kterou použil při návštěvě výstaviště. Je to daňově uznaný náklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    scan718 Pozri príspevok
    Pracovník ze zahraniční služební cesty, při vyúčtování dodal mimo jiné i doklad ze šatny - kterou použil při návštěvě výstaviště. Je to daňově uznaný náklad?
    Nie.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Prečo nie? Ja si myslím, že áno. Vreckové je na to, čo nevie preukázať, napr. použitie WC.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    blcha Pozri príspevok
    Prečo nie? Ja si myslím, že áno. Vreckové je na to, čo nevie preukázať, napr. použitie WC.
    Pokiaľ firma chce, môže mu to uznať. Ja by som to ale nepredložil do vyúčtovania a tiež by som doporučil neuhrádzať to.

    Ale ide asi o malú sumu na to, aby sme to preberali do detailov.

    scan718 je offline (nepripojený) scan718

    scan718
    Děkuji všem, máte pravdu jde o malou sumu 2,30 EUR a asi jde o osobní záležitost, která není daňově uznaná. Ve vyúčtování dostane jen stravné kapesné povolené neměl.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ja iba dodavam, ze satne byvaju casto pri vstupch na vystavisko "povinne" napr. pre zakaz vstupu s kufrikmi a pod. (mne niekedy nechcu pustit ani maly notebook).

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    scan718 Pozri príspevok
    Děkuji všem, máte pravdu jde o malou sumu 2,30 EUR a asi jde o osobní záležitost, která není daňově uznaná. Ve vyúčtování dostane jen stravné kapesné povolené neměl.
    Ale veď podľa zákona o cest. náhradách je pri ZSC vreckové povinná náhrada!. A to minimálne 5% zo stravného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.