Zavrieť

Porady

Povinné lekárske kontroly?

prajem príjemny den. chcela by som sa opytat na takuto vec, neviem ci je to len nejaky blud alebo pravda. tyka sa to vraj povinnych prehliadok u lekára pre zamestnancov. Budu povinné? ma to na starosti zamestnávatel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Janka 24 Pozri príspevok
    prajem príjemny den. chcela by som sa opytat na takuto vec, neviem ci je to len nejaky blud alebo pravda. tyka sa to vraj povinnych prehliadok u lekára pre zamestnancov. Budu povinné? ma to na starosti zamestnávatel?
    Celá téma je o tom:
    http://www.porada.sk/t52080-firmy-si...do-milion.html

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    Na túto tému už prebehlo ohromne veľa diskusií, viď vyššie. Ale stručne, áno, má to na starosti zamestnávateľ, ktorý musí zabezpečiť zdravotný dohľad v súvislosti s prácou u svojich zamestnancov, prostredníctvom zmluvy s vybranou Pracovnou zdravotnou službou, ktorá určí kategórie pracovných činností, u rizikových kategórií 3 a 4 vykoná lek. preventívne prehliadky v súvislosti s prácou raz ročne, v druhej kategórii raz za tri roky. Určené pracovné činnosti v kategórii 1 nepodliehajú lek. prev. prehliadkam v súvislosti s prácou u Pracovnej zdravotnej služby. Každý novoprijatý zamestnanec však musí absolvovať lek. prev. prehliadku v súvislosti sprácou u PZS. Náklady spojené s lek. prev. prehliadkami v súvislosti s prácou v PZS uhrádza zametsnávateľ.

    gullit je offline (nepripojený) gullit

    gullit
    Musi byt vstupna zdravotna prehliadka vykonana PZP? Ak zmluvu s PZP nemame moze si takuto prehliadku urobit kazdy zamestnanec u svojho obvodneho lekara (za predpokladu ze kazdy zamestnanec musi mat vstupnu prehliadku - vznikli sme len koncom roka 2007). Musime vstupne prehliadky realizovane obvodnym lekarom zamestnancom preplatit? Kedze sme nova firma a na zaciatku sme v docasnych priestoroch asi nema velmi zmysel volat nejaku zdravotnu sluzbu aby nas zaradila do nejakej skupiny, kedze priestory kde sa o par mesiacov prestahujeme budu kvalitativne na inej urovni.

    jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

    jopo.home
    Pekný den prajem vsetkým, dufam, ze sa mozem spytat aj tu ako je to prosim Vas ked idem k doktorovi pocas pracovnej doby a sefka zacala vyzadovat potvrdenia o navsteve, je mozne ked ich zacala vyzadovat a ja zato potvrdenie u lekara platim aby mi ich preplacala ked to doteraz to nevyzadovala?

    miriza je offline (nepripojený) miriza

    miriza
    Chcela by som sa opýtať, posielame teraz všetkých zamestnancov a živnostníkov na preventívne lekárske prehliadky a neviem, či im to máme preplácať. Živnostníkom to prepláčať nebudem a čo zamestnanci, máme im to preplatiť?

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Prečítaj si linky uvedené v príspevky č.4.
    Všetko záleží na tom v ktorej kategórii sú zamestnanci zaradení. Ale ak máš zmluvu s PZS - lekárske prehliadky zabezpečíš prostredníctvom PZS.
    Veľmi stručne je to popísané v prílohe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.