Zavrieť

Porady

Odmena členovi štatutárneho orgánu

Členom dozornej rady a predstavenstva vyplácame odmeny za výkon funkcie. Niektorí sú zároveň aj v pracovnom pomere, za čo poberajú mzdu. Z odmeny za členstvo v štat. orgáne platíme preddavky na ZP a daň.
Započítava sa táto odmena do priemerky zamestnanca na účely dovolenky? Podľa mňa nie, ale počula som na to aj iný názor. Môžete nám poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Nezapočítava - nejde o mzdu plynúcu z pracovného pomeru.

    BRK je offline (nepripojený) BRK

    BRK
    Dobrý deň, ja by som mala otázku ohľadom platby ZP za člena dozornej rady spoločenstva garáži. V mesiaci november 2007 mu bola vyplatená odmena za prácu v Dozornej rade spoločenstva. Podľa mojich vedomostí je v zmysle zákona o daniach z príjmov a v zmysle zákona o zdravotnom poistení táto odmena považovaná za príjem zo závislej činnosti a príjemca odmeny za zamestnanca. V danom mesiaci je dotyčný prihlásený ako zamestnanec v ZP, z jeho príjmu je odvedená daň z príjmu aj odvody do ZP. Po zaslaní potrvednia o príjme za účelom ZP bol dotyčný strašne pobúrený, ako som ho mohla považovať za zamestnanca, keď on dostal iba odmenu. Chápem, že nemusí každý rozumieť všetkému, ale dúfam, že ja som nepochybila tým, že som ho v mesiaci, kedy dostal odmenu za prácu v Dozornej rade spoločenstva považovala za zamestnanca. Ide o odmenu, ktorá je výdavkom, nie je podielom na zisku.
    Ďakujem pekne za Vás názor, Katarína

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Súhlas, konali ste správne.

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Členovi DR je vyplácaná mesačná odmena za výkon funkcie, ktorej sa chce vzdať, t.j. bude vykonávať naďalej funkciu, ale bez nároku na odmenu. Môžeme ho v takomto prípade odhlásiť zo ZP, pretože mu odmenu prestaneme vyplácať, resp. sa s ním dohodneme, že za výkon funkcie bude poberať 0,- €. Ďakujem.

    Odmena členovi štatutárneho orgánu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.