Zavrieť

Porady

Audit

rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahoj poraďáci, chcela by som vás poprosiť o pomoc. Práve sa mi ozvala audítorka, že k nám prídu na priebežný audit, je to môj prvý audit, môžete mi prosím povedať kto máte skúsenosti ako prebieha? Na čo sa mám pripraviť, čo si mám pripraviť, čo mám skontrolovať...?
A ešte by ma zaujímalo ako to prebieha ak som niečo zle zaúčtovala, len ma na to upozornia, alebo to pôjde do nejakého zápisu, alebo mi poradia ako to zaúčtovať správne?
Usporiadat
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

U nás auditorka konrolovala účtovanie fa, interné doklady, spôsob vedenia skladov, odpisy, majetok,... na prípadné chyby upozornila a dala do zápisu. Ak chyby nie sú významné, asi nemusia neovplyvniť výrok audítorky.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

A kontrolujú sa aj také veci ako sídlo firmy? 6.6.07 sme totiž menili sídlo firmy a niektoré faktúrky zamestnanci povystavovali so starou adresou, tak teraz neviem či ich mám opraviť...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Vôbec sa auditu neboj, oni nehryzú, iba kontrolujú formálnu a vecnú správnosť účtovníctva. Sami Ti povedia, čo chcú prezrieť. Najčastejšie začínajú bilančnou kontinuitou a pokračujú námatkovo cez ID, pokladňu, odpisy, mzdy, odber. a dod. fa....Všetko voči čomu majú výhrady si poznačia a vystavia Ti " Priebežný list odporúčaní z priebežného auditu." Tu Ťa upozornia na nesprávnosti, navrhnú ako by si mala účtovať, vyjadria sa prečo . Uvedený Priebežný list je len odporúčacím a slúži výhradne pre vedenie spoločnosti a nemali by byť dané k dispozícii tretím osobám. Na konci roka sa potom rovnako vyjadrujú k účtovnej závierke, poznámkam, výročnej správe. Všetko je pevne zviazané a slúži aj pre tretie osoby. DU, banka...
1 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Nie že by som sa bála, len je to prvý krát...
A čo by ste mi odporučili na tie faktúry vystavené so starým sídlom, mám ich opraviť?
0 0
renatan renatan

renatan je offline (nepripojený) renatan

Opraviť.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Aký máte názor na nasledovnú situáciu? Firma nemá povinnosť overovať účtovnú závierku audítorom, ale spoločníci na tom trvajú, takže sa overuje audítorom. Je možné si faktúry za audítorské služby účtovať do nákladov a do dani z príjmov alebo nie?
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Správna auditorka si vopred zada poziadavky. My kontrolujeme bilanvnu kontinuitu, t.j. hlavna kniha ku koncu minuleho roku a HK k 1.1., dosle vydane faktury, zostatky na bankach, interne smernice, pokladnu, inventury ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
michelle84 Pozri príspevok
Aký máte názor na nasledovnú situáciu? Firma nemá povinnosť overovať účtovnú závierku audítorom, ale spoločníci na tom trvajú, takže sa overuje audítorom. Je možné si faktúry za audítorské služby účtovať do nákladov a do dani z príjmov alebo nie?
Samozrejme, že je to daňovo uznateľný náklad.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

smith Pozri príspevok
Samozrejme, že je to daňovo uznateľný náklad.

No, my, čo účtujeme podľa slovenských zákonov to aj tak chápeme, ale daňováčky nám to chcú vyhodiť, preto som sa opýtala aj Vás.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
michelle84 Pozri príspevok
No, my, čo účtujeme podľa slovenských zákonov to aj tak chápeme, ale daňováčky nám to chcú vyhodiť, preto som sa opýtala aj Vás.
Daňováčky nie sú z SR? Veď je to náklad na udržanie zdaniteľných príjmov. Chcete predísť nesprávnemu účtovaniu, a tak vyhnúť sa zbytočným pokutám. Chcel by som vidieť takú kontrolórku, ktorá neuzná dobrovoľný audit ako daňovo uznateľný náklad - zatiaľ som sa s takou nestretol.

Ďalšia vec, je to na žiadosť majiteľov spoločnosti, tak zrejme chcú mať istotu, že všetko je v poriadku, teda, že sa hospodári s prostriedkami spoločnosti správne.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

smith Pozri príspevok
Daňováčky nie sú z SR? Veď je to náklad na udržanie zdaniteľných príjmov. Chcete predísť nesprávnemu účtovaniu, a tak vyhnúť sa zbytočným pokutám. Chcel by som vidieť takú kontrolórku, ktorá neuzná dobrovoľný audit ako daňovo uznateľný náklad - zatiaľ som sa s takou nestretol.

Ďalšia vec, je to na žiadosť majiteľov spoločnosti, tak zrejme chcú mať istotu, že všetko je v poriadku, teda, že sa hospodári s prostriedkami spoločnosti správne.
Nám to daňová kontrola vyhodila. Bolo to ešte v r.2000. Kontrolovali nám dve firmy súčasne, jedna mala povinný audit a tej druhej bol urobený audit na žiadosť majiteľa. Neuznali nám tento dobrovoľný audit ako daňový náklad.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivako Pozri príspevok
Nám to daňová kontrola vyhodila. Bolo to ešte v r.2000. Kontrolovali nám dve firmy súčasne, jedna mala povinný audit a tej druhej bol urobený audit na žiadosť majiteľa. Neuznali nám tento dobrovoľný audit ako daňový náklad.
Aké bolo odôvodnenie?
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Už si fakt presne nepamätám zdôvodnenie, v tej firme už nerobím, takže sa nemôžem ani pozrieť.Majiteľ vtedy nenamietal, takže to tak ostalo.
Ale nedalo mi a teraz som volala svojej auditorke, ktorá mi potvrdila, že aj nepovinný audit
je daňovo uznateľný náklad
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
za 7 rokov sa aj na DU naučili, čo je daňovo uznateľné a čo nie. ....
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

KEJKA Pozri príspevok
za 7 rokov sa aj na DU naučili, čo je daňovo uznateľné a čo nie. ....
Asi ani nie, pozri príspevok 10
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to iba skúšajú......
0 0
joki joki

joki je offline (nepripojený) joki

A čo tak časové rozlíšenie fa. za audit, nie to je dôvodom, prečo to bolo neuznané v nasled. roku?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

joki Pozri príspevok
A čo tak časové rozlíšenie fa. za audit, nie to je dôvodom, prečo to bolo neuznané v nasled. roku?
Ja predpokladám, že fa za audit sa časovo nerozlišuje a náklad je daňovo uznaný v tom roku, v ktorom je fa vystavená.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Momentálne si daňové úradníčky overujú v Bratislave, či to môže byť daňovým nákladom alebo nie. Potom Vám dám vedieť, ako to dopadlo.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

Myslím si, že na audit sa vytvára rezerva.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať