Zavrieť

Porady

Odmena za dohodenie zákazníka

Prosím o Váš názor. Sme obchodná firma s.r.o., ktorá predáva rôzny tovar. Začali sme spolupracovať s človekom, ktorý sprostredkuje predaj nášho tovaru, daný tovar má predajnú cenu cca 10.000, on dohodne 12.000 a teraz chce ten rozdiel 2000 Sk vyplatiť. Na základe čoho to mám spraviť, keď on nie je ani živnostník, nedá nám žiadnu faktúru. Čo by bolo najvýhodnejšie? Mám spraviť dohodu o vykonaní práce? Takýchto obchodov máme viac, bude to do konca roka činiť cca 20.000,- Sk pre neho.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabinka je offline (nepripojený) Sabinka

    Sabinka
    Ďakujem za radu. Takže spíšeme zmluvy, kde uvedieme presne obchodné prípady a všetky náležitosti k tomu patrice. No a potom to už nezdaňujem, ani neodvádzam poistné, však? Vyplatím mu danú sumu cez účet a tým to končí. Nič nikde nemusím nahlasovať? Všetky povinnosti sú už na ňom - aspoň tak to mu rozumiem. Opravte ma, ak sa mýlim.

    Odmena za dohodenie zákazníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.