Zavrieť

Porady

kontrola z obvodneho uradu

pekny vecer. Zaujima ma, znamemu (zivnostnik) doslo predvolanie na obvodny urad, s tym aby predlozil doklady (zmluvy, uctovne doklady,...) v stanovenom termine za rok 2005, 2006 a 2007. Mozu si vyzadovat predlozenie dokladov, kedze este nebol uzatvoreny rok 2007? Poradte mi, co by mal mat nachystane ohladne smernic a na co by nemal zabudnut? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JanaF Pozri príspevok
    pekny vecer. Zaujima ma, znamemu (zivnostnik) doslo predvolanie na obvodny urad, s tym aby predlozil doklady (zmluvy, uctovne doklady,...) v stanovenom termine za rok 2005, 2006 a 2007. Mozu si vyzadovat predlozenie dokladov, kedze este nebol uzatvoreny rok 2007? Poradte mi, co by mal mat nachystane ohladne smernic a na co by nemal zabudnut? dakujem

    V tejto dobe ešte stále prebieha kontrola zo živnostenského úradu po firmách . Podľa skúsenosti tiež z nedávnej kontroly ..... treba zobrať so sebou vyšlé faktúry požadovaných rokov . Totižto účelom kontrolly je námatkovo vybrať faktúry a zisťujú , či sa nefakturuje predmet činnosti , na ktorý daný SZČO nemá živnostenské oprávnenie .

    Tu ide hlavne o faktúry čo fakturujete z akej činnosti .Takže celé účto nemusíte brať .

    Ja mám založené VF ososbitne , tieto som im za dané roky odovzdala a listovali si , vybrali čo bolo potrebné , napísali do zápisu konkrétne znenie FA aj so sumou a bol pokoj .

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    z uradu si ziadali kompletne uctovnictvo za uvedene roky, nie len vysle faktury:-) pokial by to bolo iba kvoli tomu, tak je to v poriadku:-)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JanaF Pozri príspevok
    z uradu si ziadali kompletne uctovnictvo za uvedene roky, nie len vysle faktury:-) pokial by to bolo iba kvoli tomu, tak je to v poriadku:-)
    Tak im predložíte komplet to čo žiadajú . Kontrola je zameraná , aspoň pokial som bola informovaná , či nie je fakturovaná nejaká činnosť nad rámec živnostenského oprávnenia . A samozrejme aj na fakturačné údaje , či sú totožné s obchodným názvom v súlade so živn.oprávenením .Pokial prídu do firmy tak aj označenie firmy .

    Takže nemusí mať žiadnu obavu , pokiaľ má všetko v poriadku .
    Naposledy upravil Zita5 : 25.10.07 at 17:54

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Dakujem za radu:-) Uz som sa obavala, ze je to nejaka komplikovanejsia kontrola:-)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JanaF Pozri príspevok
    Dakujem za radu:-) Uz som sa obavala, ze je to nejaka komplikovanejsia kontrola:-)
    Myslím že bude všetko v pohode , ak si čítala predchádzajúce pripojené príspevky , v súčasnej dobe chodia veľa veľa na kontrolu .

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    kontrola prebehla a teraz doslo o oznamenie o tom, ze nebola nahlasena prevadzka... Mozu mu na zaklade toho stanovit pokutu za nenahlasenie prevadzky? kedze vo firme, s ktorou ma zmluvu o tom, ze pre nich vykonava sluzby nemal nahlasenu prevadzku? Podla mna ide iba o miesto suvisiace s prevadzkovanim zivnosti, kedze miesto podnikania ma v mieste trvaleho pobytu. Pani na urade mu povedala toto, co je podla mna nespravodlive, kedze vykonava momentalne iba jednu cinnost a preto musi mat nahlasenu prevadzku v tej firme, s ktorou ma momentalne zmluvu a musi ju mat oznacenu... keby vykonaval pracu pre viac firiem, tak nemusi mat nic nahlasene... maju pravdu, alebo sa da voci tomu odvolat? dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JanaF Pozri príspevok
    kontrola prebehla a teraz doslo o oznamenie o tom, ze nebola nahlasena prevadzka... Mozu mu na zaklade toho stanovit pokutu za nenahlasenie prevadzky? kedze vo firme, s ktorou ma zmluvu o tom, ze pre nich vykonava sluzby nemal nahlasenu prevadzku? Podla mna ide iba o miesto suvisiace s prevadzkovanim zivnosti, kedze miesto podnikania ma v mieste trvaleho pobytu. Pani na urade mu povedala toto, co je podla mna nespravodlive, kedze vykonava momentalne iba jednu cinnost a preto musi mat nahlasenu prevadzku v tej firme, s ktorou ma momentalne zmluvu a musi ju mat oznacenu... keby vykonaval pracu pre viac firiem, tak nemusi mat nic nahlasene... maju pravdu, alebo sa da voci tomu odvolat? dakujem
    Ešte prosím doplň , na základe akej zmluvy živnostník pracuje pre danú firmu a aký paragraf uviedli v oznámení , že nebola nahlásená prevádzka ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte uveď , ako prišlo k tomu , že živnostníkovi robili kontrolu vo firme kde pracuje na základe zmluvy . Prečo mu nerobili kontrolu v mieste podnikania t.j. doma . Tam má označenú firmu tabuľkou ?

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    pri kontrole dokladov kontrolovali ako si spominala v prispevkoch, iba faktury a komu sa fakturovalo. Kedze to fakturuje iba 1 firme, kde vykonava sluzby na zaklade zmluvy o dodavke prac (nepamatam si prensne znenie zmluvy) a ked si ich prezreli, tak sa vyjadrili, ze firma, ktorej to fakturuje je jeho prevadzkarnou a nema ju oznacenu i ked tam vobec neboli. Dokonca, ze poslu i oznamenie na danovy urad, aby to zivnostnik nemusel robit. Mam taky pocit, ze bude dalsia kontrola...

    v liste bol uvedeny paragraf §17 ods.5 a ustanov. §29 ods1 vo vazbe na ustanovenie §30 ods.1, v subehu §17 ods.7, živn. zakona.
    Naposledy upravil JanaF : 20.11.07 at 08:12

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JanaF Pozri príspevok
    pri kontrole dokladov kontrolovali ako si spominala v prispevkoch, iba faktury a komu sa fakturovalo. Kedze to fakturuje iba 1 firme, kde vykonava sluzby na zaklade zmluvy o dodavke prac (nepamatam si prensne znenie zmluvy) a ked si ich prezreli, tak sa vyjadrili, ze firma, ktorej to fakturuje je jeho prevadzkarnou a nema ju oznacenu i ked tam vobec neboli. Dokonca, ze poslu i oznamenie na danovy urad, aby to zivnostnik nemusel robit. Mam taky pocit, ze bude dalsia kontrola...

    v liste bol uvedeny paragraf §17 ods.5 a ustanov. §29 ods1 vo vazbe na ustanovenie §30 ods.1, v subehu §17 ods.7, živn. zakona.

    Áno súhlasím s paragrafom , ale za tých podmienok , že živnostník by mal nájomnú zmluvu na daný priestor , vtedy by musel ohlásiť , že v priestoroch nájmu zriadil prevádzkáreň a tým by si splnil podmienku horemenovaných paragrafov , lenže on tam pracuje na základe Zmluvy .......akej? to musíš doplniť .

    Toto bude problém nie len Tvojho živnostníka , ale bude ich čoraz viac , ktorý budú musieť sa popasovať s problémom .Aj ja mám jedného takého ...hmmmm...teraz mám nad čím uvažovať .

    Nevidím úspešnosť v odvolaní , za pokus to stojí , avšak si myslím , že ak ich bývalý zamestnávateľ pritlačil do ŽL , tak nech im teraz preplatí aj pokutu .

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    Ale keď si zriadi prevádzkareň tak mu z toho vyplívajú i ďaľšie povinnosti ako napr. RUVZ, hygiena, životné prostredie, oznamit pracovnnú dobu, kontroly ele. rozvodov a pod.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Presny nazov Zmluvy je Zmluva na dodávku prác, je v nej presne specifikovana cinnost a taktiez i odmena a taktiez, ze sa bude vykonavat u nich priamo v spolocnosti. I tak si stale myslim, ze to nie je prevadzka, ved to musi byt presne specifikovane a v zakone to tak nie je...

    to bisou: ano viem, ze ak si zriadi prevadzkaren vyplyvaju z toho dalsie povinnosti, ale ja si i tak myslim, ze zvaracovy by urcite hygiena nedala suhlas na prevadzku:-)
    Naposledy upravil JanaF : 20.11.07 at 09:28

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    JanaF Pozri príspevok
    Presny nazov Zmluvy je Zmluva na dodávku prác, je v nej presne specifikovana cinnost a taktiez i odmena a taktiez, ze sa bude vykonavat u nich priamo v spolocnosti. I tak si stale myslim, ze to nie je prevadzka, ved to musi byt presne specifikovane a v zakone to tak nie je...

    to bisou: ano viem, ze ak si zriadi prevadzkaren vyplyvaju z toho dalsie povinnosti, ale ja si i tak myslim, ze zvaracovy by urcite hygiena nedala suhlas na prevadzku:-)
    Janka , ak si presvedčená , podaj odvolanie . Pošli dotaz aj na Živnostenskú komoru . Uvidíš čo Ti odpovedia . Ja budem otvorená, šancu dávam tak 80:20 .....že ŽÚ je v práve .Budem rada , ak to tak nebude , ale ...

    Stretla som sa s týmto po prvý krát teraz a vidím že si zasa zgustnú na živnostíkoch , čo boli pritlačení zo strany zamestnávateľa , pracovať pre nich touto formou . A o tom je aj Tvoj prípad .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.