Zavrieť

Porady

zadávanie skráteného úväzku

Potrebujem poradit, ako sa zadava skrateny prac. uvazok. Pracujem v základnej škole a riadime sa zákonom 553/2003. V časopise Verejná Správa - október 2006 som čítala, že skráteny úväzok sa zadáva do pomeru k riadnemu týždennému prac. času (40 hod.), aj keď podľa kolekt. zmluvy máme týžd. prac. čas 37,5 hod. Poraďte mi, ako to má byť správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skolalt je offline (nepripojený) skolalt

    skolalt
    No asi do počítačového programu na výpočet miezd to potrebujem zadať. Podľa tohto pomeru mi preráta úväzok v % a samozrejme hodinovú mzdu a všetko ostatné.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    skolalt Pozri príspevok
    No asi do počítačového programu na výpočet miezd to potrebujem zadať. Podľa tohto pomeru mi preráta úväzok v % a samozrejme hodinovú mzdu a všetko ostatné.

    Akože si máme tipnúť, v akom programe? Zatiaľ vieme len, že je počítačový

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Andrej ja naozaj milujem (a to myslím vážne, nie žartom) tvoje trefné odpovede na Porade. Keby sa dávali v tejto kategórii Nobelove ceny tak ju máš každý rok

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    endrju Pozri príspevok
    Možno netreba tipovať.

    Autor(ka) prvého príspevku v téme (asi) očakával(a), že:
    1) si zaobstaráme časopis Verejná správa za október 2006,
    2) nájdeme v ňom príslušný článok, v ktorom sa píše o zadávaní skráteného úväzku v (jedinom) mzdovom programe,
    3) prečítame si ten článok.

    Po zrealizovaní uvedeného postupu sa bez zadávania zbytočných otázok aj (asi) dozvieme o aký program ide.
    Potom už bude pre nás hračkou "polopatisticky" zodpovedať na otázku z prvého príspevku v tejto téme.

    Hm, že ma to nenapadlo pred napísaním príspevku číslo 2 v tejto téme.
    Ale nabudúce už budem múdrejší

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    katkaj Pozri príspevok
    Andrej ja naozaj milujem (a to myslím vážne, nie žartom) tvoje trefné odpovede na Porade. Keby sa dávali v tejto kategórii Nobelove ceny tak ju máš každý rok

    Nebuďme trochári, môžme sa vrhnúť na udeľovanie "endrjutrefnocena"...len komisiu udeľovaciu treba ustanoviť

    P.S.: tuším blížiaci sa mrník.

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    skolalt Pozri príspevok
    Potrebujem poradit, ako sa zadava skrateny prac. uvazok. Pracujem v základnej škole a riadime sa zákonom 553/2003. V časopise Verejná Správa - október 2006 som čítala, že skráteny úväzok sa zadáva do pomeru k riadnemu týždennému prac. času (40 hod.), aj keď podľa kolekt. zmluvy máme týžd. prac. čas 37,5 hod. Poraďte mi, ako to má byť správne.
    Nepracujem v školstve ale postup bude všade rovnaký.V počitači do kolonky Tyždenný pracovný čas ustanovený dáš 37,5 hodín ( u vás ustanovený KZ ) a do kolonky kratší týždenný pracovný čas daš dohodnutý kratší ťyždenný pracovný čas konkretneho zamestnanca napr . 20 hodin. Počitač si už s tým poradí. Pekný deň

    skolalt je offline (nepripojený) skolalt

    skolalt
    Vďaka, Peťo. Zdá sa, že ty jediný si to pochopil. Mala som pocit, že moja otázka je zrozumiteľná. Nabudúce napíšem aj nejaký príklad. Ešte raz vďaka a príjemný deň.

    zadávanie skráteného úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.