Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdravotných odvodov

Ahojte,
nestihol som podať Ročné zúčtovanie zdravotných odvodov za rok 2006 v riadnom termíne, idem ho podať dodatočne. V tlačive (TYP "B") my vyšlo platiť preddavky vo výške 535,-SKK (položka číslo 65 resp. 66). Moju živnosť mám momentálne ešte stále prerušenú a to od 26.2.2007!!! MÁM PLATIŤ TIETO PREDDAVKY AJ KEĎ MÁM ŽIVNOSŤ PRERUŠENÚ?
Ďakujem za rýchlu reakciu
Karol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Karol29 je offline (nepripojený) Karol29

    Karol29
    Ďakujem za rýchlu odpoveď a dovolte ešte dve otazky.
    1.OTAZKA:
    Ak prerusenie zivnosti zrusim tj. budem znovu podnikat, tak predpokladam, ze budem musiet zacat platit aj preddavky vyplyvajuce z rocneho zuctovania. MAM PRAVDU?
    2. OTAZKA:
    Z rocneho zuctovania preddavkov my vyplynul platit preddavok 511,-SKK (polozka 65). Vobec som nepochopil polozku 66. AKY JE MINIMALNY PREDDAVOK na rok 2007 ak som iba SZCO bez zdravotneho postihnutia (??? =1064,-SKK = 14% zo 7600,-SKK ???)?
    Dakujem za odpoved
    Karol

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Karol29 Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď a dovolte ešte dve otazky.
    1.OTAZKA:
    Ak prerusenie zivnosti zrusim tj. budem znovu podnikat, tak predpokladam, ze budem musiet zacat platit aj preddavky vyplyvajuce z rocneho zuctovania. MAM PRAVDU?
    2. OTAZKA:
    Z rocneho zuctovania preddavkov my vyplynul platit preddavok 511,-SKK (polozka 65). Vobec som nepochopil polozku 66. AKY JE MINIMALNY PREDDAVOK na rok 2007 ak som iba SZCO bez zdravotneho postihnutia (??? =1064,-SKK = 14% zo 7600,-SKK ???)?
    Dakujem za odpoved
    Karol
    Pokial máš živnosť popri zamestnaní, platíš preddavky ako ti vyšli z RZZP - teda 511 sk. Ak je SZČO jediná činnosť, min. výška preddavkov do 31.12.2007 je 1064 sk.

    -------
    Veronika

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak živnosť obnovíš vo februári 2008 a nie si zamestnaný, najnižšia výška odvodov bude 1134.- Sk.

    MajaZ je offline (nepripojený) MajaZ

    MajaZ
    Mám šikovného zamestnanca, ktorý si teraz spomenul, že by bolo vhodné podať RZZP, ale...

    U mňa pracuje od 1.12.2006 a jeho príjem presiahol MVZ pre ZP. U predchádzajúceho zamestnávateľa to bolo podobne, jeho príjem KAŽDÝ mesiac presiahol MVZ pre ZP. Sumár ročného VZ tiež presiahol maximálny VZ pre ZP.
    A napriek tomu...

    Podal dotaz na pobočku VsZP či si má robiť RZZP. A oni mu odpísali, citujem:
    zasielam výsledok RZZP za rok 2006
    zam. 1 preplatok 1688 SKK
    zam. 2 nedoplatok 2409 SKK (to ako my za 1 mesiac)
    nedoplatok zamestnanca 289 SKK

    Potom tam bolo pár veľmi odborných blábolov, ktoré mi ale nedali odpoveď na to, AKO DOSPELI K TOMU, že napriek dosiahnutiu max. VZ musí doplácať firma aj pracovník a prečo si vôbec MUSÍ podať RZZP.
    Prosím, viete mi povedať, čo s tým mám robiť? Nechce sa mi ani omylom uhrádzať 2409 SKK.
    Ďakujem moc.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    MajaZ Pozri príspevok
    Mám šikovného zamestnanca, ktorý si teraz spomenul, že by bolo vhodné podať RZZP, ale...

    U mňa pracuje od 1.12.2006 a jeho príjem presiahol MVZ pre ZP. U predchádzajúceho zamestnávateľa to bolo podobne, jeho príjem KAŽDÝ mesiac presiahol MVZ pre ZP. Sumár ročného VZ tiež presiahol maximálny VZ pre ZP.
    A napriek tomu...

    Podal dotaz na pobočku VsZP či si má robiť RZZP. A oni mu odpísali, citujem:
    zasielam výsledok RZZP za rok 2006
    zam. 1 preplatok 1688 SKK
    zam. 2 nedoplatok 2409 SKK (to ako my za 1 mesiac)
    nedoplatok zamestnanca 289 SKK

    Potom tam bolo pár veľmi odborných blábolov, ktoré mi ale nedali odpoveď na to, AKO DOSPELI K TOMU, že napriek dosiahnutiu max. VZ musí doplácať firma aj pracovník a prečo si vôbec MUSÍ podať RZZP.
    Prosím, viete mi povedať, čo s tým mám robiť? Nechce sa mi ani omylom uhrádzať 2409 SKK.
    Ďakujem moc.
    Ak bol zamestnaný počas celého roku 2006, tak RZZP podať nemusí a ak aj podá, nie je dôvod aby mu vyšiel nedoplatok. Ale niektorému zamestnávateľovi môže vyjsť nedoplatok a niektorému preplatok.
    Ak ale nebol zamestnaný počas celého roka, RZZP podať musí a potom môže byť aj taký výsledok, ako si uviedla.

    MajaZ je offline (nepripojený) MajaZ

    MajaZ
    To Jana: dakujem, myslela som si to a nesmierne by ma zaujmalo, kde k takemu vysledku ona referentka prisla.

    Ročné zúčtovanie zdravotných odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.